Disney'den Kumsalda Çizim Yapabilen Robot: Beachbot

0
0
0
0
0
Disney'in araştırma merkezi Beachbot adı verilen sevimli bir robot geliştirdi. Kum üzerinde resim çizebilen robot Kaplumbağa çeklinde tasarlandı. Bu sayede çocukların yoğun ilgisiyle karşılaşan Beachbot’un tanıdım videosu bile defalarca izlendi.
Disney'in araştırma merkezi Beachbot adı verilen sevimli bir robot geliştirdi. Kum üzerinde resim çizebilen robot kaplumbağa şeklinde tasarlandı. Tasarımı nedeniyle çocukların yoğun ilgisiyle karşılaşan Beachbot’un tanıdım videosu bile defalarca izlendi.

İki tekerleği de yumuşak yüzeye sahip robot bu şekilde kum üzerinde giderken tekerlek izi bırakmıyor. Arkasında bulunan demir çubukları hareket ederken kuma batıran ve kalınlık incelik gibi ayarları çubuk sayısına göre kendi yapabilen robot kurbağaya resim yükleyebiliyorsunuz. Bu arada robot, manuel ve otomatik olmak üzere iki farklı seçenekte çizim yapabiliyor.Disney alanlarında ve plajlarda kendi karakterlerini çizmesi için üretilen Beachbot’un neler yapabileceğini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0