Mobil Günler 17-19 Nisan'da Bilkent Üniversitesi'nde!

1
0
0
0
0
Bu sene 17-19 Nisan tarihlerinde Bilkent IEEE Öğrenci Topluluğu tarafından üçüncüsü düzenlenecek Mobil Günler yine iddialı konuşmacıları, öğrenciler ve yazılım geliştiriciler ile bir araya getiriyor.
Bu sene 17-19 Nisan tarihlerinde Bilkent IEEE Öğrenci Topluluğu tarafından üçüncüsü düzenlenecek Mobil Günler yine iddialı konuşmacıları, öğrenciler ve yazılım geliştiriciler ile bir araya getiriyor. Android ve iOS geliştirmede yenilikler, nesnelerin interneti, giyilebilir cihazlar, oyun geliştirme, girişimcilik gibi konuları kapsayan Mobil Günler, mobil teknolojilerde yeni ne varsa katılımcılarıyla buluşturuyor. Üç gün boyunca Bilkent Üniversitesi’nde sabahtan akşama sürecek etkinliğe katılmak tamamen ücretsiz. Mobil teknolojilerle yakından veya uzaktan ilgileniyorsanız kaçırmamanız gereken bir etkinlik bu.
 
Bizim de medya sponsoru olduğumuz etkinlik hakkında daha fazla bilgi almak ve kayıt olmak için web sitesini ziyaret edebilirsiniz: http://ieee.bilkent.edu.tr/mobilgunler/Bu yılki konuşmacılardan bazıları:
 
Boris Bügling:
Berlin’den gelen ve MacOS Cocoa Arayüzü ile ilgilenen Boris, geçmişte Java üzerinde uzmanlaşmış olup şu anda ise iOS uygulamaları geliştriyor. Bazılarının aksine, kendisi açık kaynak yazılımları destekliyor. Şu anda ise Xcode eklentileri yazıyor ve CocoaPods’da yazılım hatalarını düzeltiyor.
 
Dmytro Danylyk
: Kendisi bilgisayarlara aşırı meraklı. Okulunu bitirir bitirmez bilgisayarlara olan bu ilgisine o kadar çok odaklandı ki bir efsaneye göre kendisinden uzun süre haber alınamadığı söylenir. Eminiz ki şu anda bile gizemli ve bir o kadar da mükemmel işlerin peşindedir. Ayrıca Dmytro yaptığı işlere fazlasıyla özen gösteriyor ve hepsinin mükemmel görünmesini istiyor. Dmytro Material Design üzerine bir sunum yapacak.
 
Jared Sinclair: Yazılım mühendisi. Unread: an RSS Reader ve Riposte gibi bağımsız uygulamalarının üzerindeki çalışmaları ile tanınan Jared şu an Bloglovin’deki iOS mühendisleri ekibinin başında. Belki de size inanılmaz gelecek ama yazılım geliştirme kariyerinden önce bir yoğun bakım hemşiresiydi. Mobil günlere çok uzaklardan, Bloomington, Indiana’dan katılıyor.
 
Sarp Erdağ: Milano Teknik Üniversitesi yazılım mühendisliği bölümü okudu ve İsviçre Lugano Üniversitesi’nde yüksek lisansını tamamladı. Türkiye ve Avrupa’da çeşitli yazılım firmalarında çalıştı ve son 4 senedir kendi kurduğu Apperto bünyesinde özellikle Amerika pazarına yönelik mobil uygulamalar geliştirmekte. En son projeleri PicLab fotoğraf düzenleme uygulaması 2 senede tüm dünyada 30 milyon kez indirildi ve halen fotoğraf ve video kategorisinde Amerika’da en çok indirilen 20 uygulama içerisinde.
 
Volga Aksoy: Oyun sektöründe on yılı aşkın bir kariyeri olan Volga, geçmişte Electronic Arts’ta oyun geliştirdi. Gerçek zamanlı grafikler gibi konularda uzmanlaşmış olan Volga’nın sektördeki pek çok zorlayıcı ve üstün görselde parmağı var. Oculus’ta, görsel araştırma ARGEsi üzerine yoğunlaşan yazılım geliştirme aracı üzerinde çalışıyor ve yapay gerçekliğin kalitesini arttıracak pratik çözümler üretiyor. PixelFounry Games’in kurucularından biri olan Volga, boş vakitlerinde Blackspace’i kodlamaktan hoşlanıyor.
 
Taylan Pince: Teknoloji delisi. 10 yıldan fazla süredir zengin ve olağan üstü web siteleri yaratmak için bir sürü farklı açık kaynaklı araç kullandı. Ayrıca tasarım ve geliştirme aşamalarına karşı açıklanamayacak bir tutkusu var. Bu ilgisini hem sahne arkasında, hem de seyircilerle harika bir şekilde paylaştığını söyleyebiliriz. Son 6 yıldır Hipo’da startup şirketlere web ve mobil geliştirme konusunda yardımcı oluyor.
 
Krzysztof Zabłocki: Çalışan düzen bozulmaz diye bir söz duydunuz mu hiç? İşte Krzysztof bu söze biraz karşı. Risk alıp daha önceden denenmemiş şeyler yaratmaya çalışmayı seviyor ve Objective-C Playgroundları ve Foldify gibi harika ürünler ortaya koyuyor.
 
Bilgisini diğer yazılımcılar ile paylaşmayı çok seven Krzysztof Cocoa topluluğuna açık kaynak çalışmaları ve makaleleri ile katkıda bulunuyor. Her iş için doğru bir alet olduğuna inanıyor ve bu yüzden bir programı yazmak için hangi dil uygunsa onu tercih ediyor. Adrenalin bağımlısı, spor ve sağlıklı beslenme tutkunu. Günümüzde Mashable’da çalışıyor. Apple cihazlara yazılım geliştiriyorsanız makalelerini okumanızı tavsiye ederiz.
 
Laurent Sansonetti: HipByte’ın kurucusu ve RubyMotion’ın ilk geliştiricisi. Apple’da, üst yazılım mühendisi olarak 7 yıl çalıştı. iLife ve OS X üzerine çalışmaları olan Laurent, Ruby üzerinde çalışmalarda bulundu ve MacRuby projesini başlattı. Geçmişte IDA Pro üzerine çalıştı ve RubyCocoa ve GNOME’a düzenli olarak katkıda bulunuyordu. Belçika’da yaşıyor. Bira içmekten, waffle yemekten ve eşi ve oğluyla zaman geçirmekten hoşlanıyor.
 
Ostap Andrusiv: Ukrayna’da, ELEKS’te bir ARGE geliştirici. Google Glass, Pebble ve Sony SmartWatch’ların yazılım sınırlarını aşıp kendi kodunu çalıştırması günlük hayatının bir parçası. Boş vakitlerinde Google Developer Group Lviv topluluğu için etkinlikler düzenleyerek diğer developerları mutlu ediyor.
 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0