Bill Gates'den Apple'a: "FBI'ın Sana İşi Düşmüş, Geri Çevirmeseydin İyiydi!"

1
0
0
0
0
FB I - Apple arasındaki tartışmaya teknoloji dünyasının ünlü ismi Bill Gates de dahil oldu. Microsoft'un kurucusu, FBI'ın isteğine Apple'ın olumlu yanıt vermesi gerektiğini söyledi.
FBI - Apple arasındaki tartışma gündemdeki yerini koruyor. Dün akşam yayınladığımız buradaki haberimizde, Amerikan halkının yarısından fazlasının konu ile ilgili FBI’a destek verdiğini sizlerle paylaşmıştık. Bugün de teknoloji dünyasının ünlü ismi Bill Gates’in tartışmaya yeni bir boyut getiren yorumlarını aktaracağız.
 

 Gates: "FBI Her Zaman İstemiyor!"

Financial Times gazetesine konuşan Gates, Amerikan Hükümetinin (yani FBI’ın) her zaman bu tür isteklerde bulunmadığını, genel durumlarda bu tür talepleri olmadığını ve sadece spesifik konularda bunu yaptığını belirtti. Bu nedenle, Apple’ın FBI’a destek vermesi ve istenilen suçlunun iPhone’una erişim sağlaması gerektiğini savundu. Gates’in açıklamasını özetle “FBI’ın kırk yılda bir sana işi düşmüş, istediğini yapmalıydın kardeş” şeklinde yorumlayabiliriz.


 

 Gates Hangi Konuda Tim Cook'a Katılmıyor?

Eski Microsoft CEO’su, Tim Cook’un FBI’ın isteğini kabul etmeme gerekçesini de çok doğru bulmuyor. Hatırlanacağı gibi Tim Cook, bu iznin bir sefer verilmesi halinde bunun tehlikeli bir örnek olacağını, suistimal edilebileceğini ve kişisel bilgilere erişim ihlali olacağını belirtmişti. Bill Gates ise buna karşı telefon bankacılığı ya da müşteri merkezlerini örnek gösteriyor. Buralarda da kişisel bilgiler ile konuşmalar daha sonra kullanılmak üzere kayıt altına alınıyor ve gerektiğinde kullanılıyor. Bakalım FBI - Apple tartışması daha da büyüyecek mi?
Kaynak : http://www.macrumors.com/2016/02/23/bill-gates-apple-sides-fbi/
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0