Bill Gates Kullanıcıların Sorularını Yanıtladı

2
0
0
0
0
Bill Gates Kullanıcıların Sorularını Yanıtladı
Reddit'in düzenlediği bir oturuma katılan Bill Gates, Reddit kullanıcıları ve üyelerinin sorularını yanıtladı. "Ask Me Anything" adlı programda Bill Gates yerde 100 Dolar görsem hiç düşünmeden alırım dedi...
Reddit'in düzenlediği bir oturuma katılan Bill Gates, Reddit kullanıcıları ve üyelerinin sorularını yanıtladı. "Ask Me Anything" adlı programda Bill Gates, oldukça ilginç yanıtlar da verdi. İşte o sorular ve Bill Gates'in verdiği cevaplar:
 

 Yerde 100 Dolar görsem alırım...


"Yerde 100 Dolar görseniz alır mısınız?" sorusuna, hiç düşünmeden alırım diyen Bill Gates, önce şaşkınlıkla karşılanırken sonra bunun nedenini açıkladı.

100 Dolar az bir meblağ değil. Eminim bunu kaybeden kişi oldukça öfkelenmiştir. Bunu yerden almam o kişiye ulaştırmam için bir şans olacaktır. 100 Doları hiç düşünmeden yerden alır ve doğruca eşimle birlikte kurduğumuz vakfın hesabına yatırırdım dedi.
 

 Yatırım önerileri


"Yıllık kazancı 100.000 Doların altında olan kişilere nereye yatırım yapmalarını önerirsiniz?" sorusuna ise Bill Gates'in verdiği cevap son derece açık ve açıklamasızdı: Eğitime.
 

 En heyecanlandıran projesi


Kendisini en çok heyecanlandıran proje sorulduğunda da elbette Gates sürpriz sayılmayacak bir cevap verdi:

Windows gerçekten harika bir işti, Office de öyle oldu ki zaten bu iki proje 90'lı yıllarda Microsoft'un yükselişinde kilit rol oynadı.
 

 Kimi model alıyorsunuz


Bill Gates ayrıca  kendisini fakir ülkelerde yaşayan insanların yaşamlarına adayan insanları rol model olarak benimsediğini açıklarken yine eşiyle birlikte kurdukları yardım vakfi olan The Bill Gates and Melinda Vakfı'ndan söz etti.
 

 En sevdiği oyun


"En sevdiğiniz video oyunu hangisi?" sorusunu da yanıtlayan Gates, oyunlarla arasının çok iyi olmadığını ve oğlunun daha çok oyun oynadığını söylerken yine sürpriz sayılmayacak bir cevapla "Halo" oynadığını söyledi ki Halo, Microsoft Studios tarafından yayıncılığı yapılan ve Microsoft'un konsolu Xbox'ın özel oyunları arasında yer alıyor.
 

 Hangi tableti kullanıyor


"Şu an hangi tablet ya da telefonu kullanıyorsunuz?" sorusu ile de karşılaşan Bill Gates, Surface 2 Pro yanıtını vererek her işini kendi ürünleri ile halledebildiğini kullanıcılara göstermiş oldu.
 

 Neyi istememesine rağmen satın aldı?


"Satın almak istemediğiniz taktirde almak zorunda kaldığınız bir şey var mı?" sorusuna Gates'in verdiği cevap ise biraz daha uç noktada oldu. İstemeden aldığı en pahalı şeyin uçağı olduğunu söyleyen Bill Gates; ancak uçağını sıkça kullandığını ve vakfı ile ilgili tüm gezilere uçağı ile gittiğini söyledi.


 
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0