Bill Gates Microsoft'tan Ayrılıyor

4
0
0
0
0
Bill Gates Microsoft'tan Ayrılıyor
Bir süredir, emekliliğe ayrılacağını duyuran CEO Steve Ballmer'ın yerine geçecek olan ismi düşünen Microsoft yönetim kurulundan bir ayrılık haberi daha çıkacak. Üstelik bu kez şirketin kurucu ortağı ve yönetim kurulu başkanı Bill Gates'in ayrılığı söz konusu.
Microsoft'un CEO arayışı sürerken Steve Ballmer'ın yerini Satya Nadella'nın alacağı söylentisi hem şirkette hem de haberleri takip edenler arasında yayılmaya başladı bile.

Ancak Microsoft şu anda sadece yeni bir CEO arayışında değil gibi duruyor. Şirket çok daha büyük bir ayrılık haberine gebe.!

Recode'dan Kara Swisher'ın haberine göre John Thompson, Bill Gates'in yerine geçebilir ve Bill Gates, Paul Allen ile birlikte kurduğu şirket ile resmi bağlarını kopartabilir.

Microsoft ekibine göre şirketin yeni CEO'su hem Gates, hem de Ballmer'ın ayrılığı ile karşı karşıya kalabilir ki bu da kendisini zaten yönetmesi zor olan bir şirkette daha da zora sokar. Yıllardır süregelen Gates ve Ballmer ikilisinin rejiminin sekteye uğrayacak olması elbette çalışanları da etkileyecektir.

Teknoloji devi Microsoft'un şu an için konuyla ilgili bir açıklaması yok. Üstelik yöneltilen sorulara da cevap vermekten kaçınıyorlar. Acaba yıllarını Microsoft'a vermiş (ve tabi ki fazlasını Microsoft'tan almış) olan Bill Gates, gerçekten yerini bir başkasına bırakacak mı?
4
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
4
0
0
0
0