Temiz Enerji Üretmek İçin Birlikte Çalışacaklar!

3
0
0
0
0
Temiz Enerji Üretmek İçin Birlikte Çalışacaklar!
Dünyanın en önemli iş adamlarından olan Bill Gates ve Mark Zuckerber, temiz enerji kaynaklarının araştırıldığı bir kurulda birlikte görev alacaklar.

Dünya küresel ısınma sorunuyla karşı karşıya. Atmosferde bulunan gaz yüzdelerinin değişmesiyle birlikte oluşmaya başlayan bu sorun, günden güne daha etkili bir hale geliyor ve yarattığı etkiler sayesinde tüm gezegendeki canlıların yaşamını tehlikeye sokuyor. Küresel ısınmanın yaşanmasına neden olan etkilerin başında, insanların enerji üretmek amacıyla kullandığı ve kullanılmasıyla birlikte havaya kirli gazların salınımını gerçekleştiren yakıtlar bulunuyor. Bu yakıtların kullanımını azaltmak ve gerekli olan enerji ihtiyacını karşılayabilmek adına dünyanın en ünlü iş adamlarının ve fikir adamlarının bulunduğu bir kurul, toplanmaya karar verdi.
 


Kurulun üyeleri arasında Amazon CEO'su Jeff Bezos, Alibaba Kurul Başkanı Jack Ma, Virgin Group kurucusu Richard Branson, Facebook CEO'su Mark Zuckerberg, Microsoft CEO'su Bill Gates ve daha birçok isim bulunuyor. Dünyanın en büyük markalarının başında olan bu isimlerin bulunduğu kurul, yenilenebilir enerji kaynaklarının hangilerinin kullanılması gerektiğini, hangilerinin daha iyi olduğunu ve hangilerinin Dünya doğasını daha yararlı bir şekilde etkileyebileceğini araştırarak tartışacaklar.

Kurulun yapılacak toplantılarının ana konusu, enerji kaynaklarında çoğunlukla bulunan ve atmosfere salınmasıyla birlikte kötü etkiler yaratan karbonun alternatifleri. Karbonun alternatiflerinin bulunmasıyla birlikte daha ucuz ve verimli enerji kaynakları üretilecek. Verimli olması sayesinde doğa, ucuz olması sayesinde fakir insanlar bu kaynaklardan yararlanabilecek.

Kaynak: TheNextWeb 

3
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
0
0
0
0