Bir Devir Kapanıyor! Hideo Kojima, Konami'den Ayrılıyor!

1
0
0
0
0
Yıllardır Konami ile birlikte çalışan ve mükemmel işlere imza atan efsane tasarımcı Kojima, artık yola Konami olmadan devam edecek.
Oyun sektöründe resmen bir devir kapanıyor. Hideo Kojima. Efsane oyun tasarımcısı yıllardır Konami ile birlikte çalışmaktaydı. ''-dı'' diyoruz çünkü bunun sebebi, yıllardır süre gelen söylentinin sonunda doğru çıkması.

Evet, Kojima sonunda Konami ile bağlarını kopararak kendi stüdyosunu kurma kararı aldı. Özellikle Metal Gear Solid serisi ile adından söz ettiren, hatta oyunun son serisi ile bir de ödül alarak başarı hanesine bir ödül daha yazdırmayı başaran Kojima, artık yoluna tek başına devam edecek.Bu duruma sebep olan, Kojima'nın bu kararı almasında pimi çeken olay ise, 2015 Game Awards ödülleri olarak gösterilmekte. Metal Gear Solid V ile ödül almayı başaran Kojima, sebebi belirlenemeyen bir sebepten ötürü ödülünü almaya gelememiş, etkinliğin sunucusu olan Geoff Keighley de canlı yayın esnasında bu duruma sebep olanın Konami olduğunu, şirketin Kojima'ya izin vermediğini açıklamıştı.

İşte bu olayın ardından ortam iyice gerilmiş, Konami de sosyal medyada ciddi eleştirilere maruz kalmıştı. Sonunda da mevzu, Kojima'nın ayrılması ile kapanmış oldu. Bakalım Kojima'nın bundan sonra tek başına izleyeceği yol nasıl olacak?

Kaynak: Kotaku
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0