Bir Oyuncu Olarak Nasıl Para Kazanılır?!

0
0
0
0
0
Usta oyuncuların ve eSport oyuncularının nasıl para kazandıklarını ve "oyun oynamanın" nasıl işleri olduğunu bilmek ister miydiniz?
Birçok bilgisayar kullanıcısı, bilgisayarda bulunan oyunları en az bir kere oynama fırsatı bulmuştur. Oyunlara olan bağlılığımız, çoğumuzda böyle başlamıştır. İlerleyen yıllarla artan oyun sayımızın yanı sıra bu oyunlarda kendimizi geliştirmeye ve deneyimlediğimiz oyunlarla birlikte her oynadığımız yeni oyunda biraz daha iyi olmaya başlarız. Teknolojinin gelişimiyle birlikte kalabalıklaşan sosyal medya ve internet ortamı, gelişen oyun sektörü ve elde ettiğimiz imkanlar, eskiden sadece bir zevk olan ve amaçsız bir şekilde başlanan oyun oynama eyleminin çok büyük miktarlarda para kazanılabilecek bir meslek haline gelmesini sağladı. 

Şu an Twitch ve Youtube'da sadece oyun oynayarak geçimini çok rahat bir şekilde sağlayan yüzlerde oyuncunun olduğunu biliyoruz. Eğer aramızda bu kişiler gibi bir kariyere heveslenenler varsa, işte o arkadaşlara böyle bir meslek edinmesi konusunda yardımcı olacak bilgiler;

 Gelir


Realist olmakta fayda var, öncelikle böyle bir mesleğe asla paranız olmadan sahip olamazsınız. Oyuncuların en önemli ekipmanlarından bilgisayarları ve internet bağlantıları, parayla geliştirilecek olan özellikler. Paranın kazanımını bir oyuncu olarak gerçekleştirmek istiyorsanız size tavsiyem League Of Legends gibi "kişi başı gelir" miktarı en çok olan turnuvalara katılmanız. Bu katılım hem adınızı duyurur, hem de başarısız olsanız da size ihtiyacınız olan paranın gelmesini sağlar.
 

 Sponsorİyi bir oyuncu olmanın en önemli kuralı reklamdır. Eğer siz reklam yaparsanız, sizin de reklamınızı da başkaları yapar ve bu "kazanç-kazanç" işinden iki tarafta karla çıkar. Bu nedenle sizin reklamınızı gerçekleştirmenin yanı sıra size para yardımında da bulunacak olan sponsorluk arayışına girin.
 

 Yayın Yapmak ve İçerik PaylaşmakAdınızın duyulması, para kazanmanız ve yaptığınız işi sergilemenizin en iyi yolu bunu başkalarıyla paylaşmanızdır. Yayın yapmak ve içerik paylaşmak, siz oyun hakkında hiçbir şey bilmiyorsanız bile çoğu kişi tarafından izlenebileceği için kitle seçimi, oynadığınız oyunu ne kadar iyi oynadığınızdan çok daha önemli.
 

 Oyun İçi Satış


Oyun için satış, oynadığınız oyunlardan elde edebileceğiniz net miktara sahip olmayan bir kar türüdür. Genelde Steam üzerinden oynanabilen oyunların bu özelliği çok önemli olduğu için CS:GO ya da DoTA 2 gibi oyunları oynuyorsanız bu oyunlarınızdan kazandığınız eşyaları satabilirsiniz. Kim bilir belkide satış rakamı 4 hanelere ulaşan eşyalardan elde edersiniz.
 

 Kararlılık ve AzimEğer usta bir oyuncu olmak istiyorsanız her şey ne kadar çok denediğinize bağlı. Oyuncu olmakta diğer meslekler gibi çalışma, kararlılık ve sabır ister. Birkaç videonuz izlenmedi veya aradan 2 hafta geçmesine rağmen 4 milyon izlenmeye ulaşamadım diye sıkılır veya bu hayalinizden vazgeçerseniz asla iyi bir oyuncu olamazsınız.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0