• Anasayfa
  • Sektörel
  • Birden Çok Baskı Noktası Olan 3D Yazıcı, En Büyük Objeleri Bile Aynı Anda Üretebiliyor!

Birden Çok Baskı Noktası Olan 3D Yazıcı, En Büyük Objeleri Bile Aynı Anda Üretebiliyor!

0
0
0
0
0
Birden Çok Baskı Noktası Olan 3D Yazıcı, En Büyük Objeleri Bile Aynı Anda Üretebiliyor!
Birkaç baskı noktasına sahip olan 3D yazıcı, en büyük objeleri bile tek seferde ve aynı anda üretebilmek amacıyla üretildi. Cihazın çalışma şekli tek kelimeyle büyüleyici.
Son birkaç senenin en ünlü (ve bence en iyi) cihazlarından birisi olan 3D yazıcıların bazı modelleri evlerde kullanılması için satışa sunuldu. Satışta olan bu modeller marifetli, fakat oldukça küçük ve yavaş yazıcılar. Boyutlarından ötürü sadece küçük cisimleri üretebilen bu cihazları maalesef boyutlarından büyük şeyler üretebilmek için kullanabilmeniz mümkün değil ve bu durum da çeşitli cisimleri üretebilmek adına geliştirilen 3D yazıcıları oldukça kısıtlıyor. Eğer 3D yazıcının boyutundan dolayı kısıtlanmak istemiyorsanız o halde "Project Escher"ı kullanmanız gerekir.

Project Escher, birden fazla baskı noktası olan dünyanın ilk 3D yazıcısı. 3D yazıcıların yavaş çalışmasına çözüm sunmak ve daha büyük cisimler üretebilmek için geliştirilen bu özel 3D yazıcı, 5 farklı baskı noktasına sahip. Baskıyı yapan cihaz başlıkları, onlara verilen üretim görevine göre özel olarak çalıştırılabiliyor ve istenildiği takdirde çıkartılabiliyorlar. Yani bir cisim üretirken sadece 4 başlık kullanmanız yetiyorsa 5. başlığı başka bir amaçla kullanabilirsiniz veya sadece çıkartıp bakımını gerçekleştirebilirsiniz.
 

Autodesk tarafından üretilmiş olan bu yeni 3D yazıcı, bu cihazların kullanım alanlarını her zamankinden daha çok genişletecektir.

Kaynak: Gizmodo 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0