Birileri Bize Bu Balığın Türünü Söyleyebilir mi?!

0
0
0
0
0
Birileri Bize Bu Balığın Türünü Söyleyebilir mi?!
Şans eseri bir balıkçının kamerasına takılan bu ilginç balığın türünü bileniniz var mı?
Evrim teorisine göre ilk canlılar suda yaşamlarına başladılar. Bu canlılar, zamanın geçmesiyle birlikte değişen koşullara ve etkenlere bağlı olarak vücut ve gen yapılarını değiştirdiler. Çeşitlenen canlılarla birlikte canlılığın yayıldığı alan büyüklüğünün artması, evrimin çok daha hızlı ve sık gerçekleşmesini beraberinde getirdi. Sudaki canlılar zamanla karaya çıkıp buradaki yaşama ayak uydurmuş olsa da evrimin ilk olarak sularda başlamasından ötürü suda yaşayan canlı çeşitliliği sayısı, karada yaşayanlardan her zaman çok daha fazla olmuştur. Günümüzde okyanusların ve denizlerin çok büyük bir bölümü hala keşfedilmemiş haldedir ve bu bölgelerde yaşayan binlerce tanımlanmamış tür olduğu bilinmektedir.

Boston'da yaşayan Michael Bergin adındaki bir adam, arkadaşı Jay ile çıktığı balık avı sırasında bu tanımlanmamış türlerden birisiyle karşılaştığını iddia etti. Bu iddiasını bir video ile internette paylaşan Michael, videoda bulunan balığın hakkında hiçbir bilgi bulamadığını ve eğer bilinen bir türse internet kullanıcılarından bu balığın adının ne olduğunu belirtmelerini istedi. 
 

Michael bu videoyu paylaştıktan sonra birçok kişi balığın yeni bir tür olduğunu iddia etse de balık hakkında birkaç sitede yaptığım araştırmayla birlikte bu balığın "sunfish" adlı bir türün üyesi olabileceğini öğrendim. Dünya üzerindeki en ağır kemikli balık türü olarak bilinen bu tür 2300 kg ağırlığa, 2,5 metre genişliğe ve 4,2 metre uzunluğa ulaşabiliyor. Videoda görülen balık bu özelliklere sahip olabilen bir tür olan sunfish'in oldukça küçük bir üyesi.

Kaynak: Unilad 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0