• Anasayfa
  • Sektörel
  • Bisikletinize Yerleştirebileceğiniz Elektrikli Motor: ONwheel!

Bisikletinize Yerleştirebileceğiniz Elektrikli Motor: ONwheel!

0
0
0
0
0
Bisikletinize yerleştirebileceğiniz küçük bir motor, zorlandığınız durumlarda sizin yerinize bisiklet tekerlerini döndürebilecek.
Spor her insanın kendine biraz zaman ayırıp yapması gereken bir eylem. Fakat spor, sadece insan vücudunun sahip olduğu "rahatlık sınırı"nın üzerine çıkarak yapıldığı zaman faydalı oluyor. Bu sınırı geçmek tabii ki yorulmanız anlamına geliyor fakat karşılığını doğru beslenme ve iyi bir uyku düzeni ile fazlasıyla alabiliyorsunuz.

Bisiklet sporu, insan bedeni için çok yararlı olan ve oldukça yorucu olan bir spor dalı. Bu spor dalının yapılış amacı insanın yorulması olsa da hepimiz mükemmel bisiklet sürüş alanına sahip değiliz, yani bazen sürücüler dik yokuşlar gibi zorlayıcı engellerle karşılaşabiliyorlar. "go-e" adındaki bir firma, bu gibi durumlarda bisiklet sürücülerinin biraz desteğe ihtiyaçları olabileceğini bildiği için bu tarz durumlarda kullanılması adına küçük bir cihaz üretmiş.ONwheel adındaki bu cihaz, kendi şarj aleti olan ve sadece 2 vida ile bisikletinize tutturulabilen küçük bir elektrik motoru. Cihaz, siz pedal çevirirken programladığınız şekilde tekerleğe temas ediyor ve o da tekerleği çevirmeye başlıyor, böylece gitmeniz gerekenden çok daha fazla yol katediyorsunuz.

Cihaz kendi sensörleri sayesinde pedal çevirmeyi bıraktığınız zaman bunu algılıyor ve lastiği döndürmeyi bırakıyor. Bu özelliğiyle gereksiz yakıt harcamıyor ve size bisitletin hızını, yönünü değiştirme imkanı sunuyor. Motorun normal hızı 25 km/s ve en fazla saatte 45 km'ye kadar hız yapabiliyor. Bataryası tam dolu olduğu zaman ve normal hızında kullanıldığında 60 km boyunca çalışabiliyor.
 

Oldukça kullanışlı olsa da Onwheel 580$ gibi pahalı bir fiyat üzerinden satılıyor.

Kaynak: DigitalTrends
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0