Bter 1,75 Milyon Dolarlık Bitcoin'i Hackerlara Kaptırdı

0
0
0
0
0
Bitcoin servisi Bter, 14 Şubatta hacklendi ve ortalama 7.710 Bitcoin hackerler tarafından çalındı. Yaşanan olaydan sonra şoka uğrayan şirket, bir süreliğine hizmetlerini durduracağını belirtti.
Bitcoin servisi Bter, 14 Şubatta hacklendi ve ortalama 7.710 Bitcoin hackerler tarafından çalındı. Yaşanan olaydan sonra şoka uğrayan şirket, bir süreliğine hizmetlerini durduracağını belirtti.

Ortalama değeri 1,75 milyon dolar olarak tahmin edilen Bitcoin’lerin herhangi bir kişi tarafından geri verilmesi halinde şirket, 170 bin dolar değerinde 720 Bitcoin ödül vermeyi planlıyor. Ancak bu olay ilk kez Bter’in başına gelmiyor. Geçtiğimiz Ocak’ta Slovenya merkezli Bitstamp saldırıya uğramıştı. Ortalama 5 milyon dolar değerindeki Bitcoin'i hackerlara kaptıran şirket, yoğun çalışma sürecinden sonra çalınan Bitcoin’leri geri getirebilmişti. Çalınan Bitcoin’ler karşılığında verilcek olan 170 bin dolara hackerlar ne kadar sıcak bakar bilinmiyor ancak Bitcoin servislerine yapılan saldırılar giderek artacak gibi görünüyor.   
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0