BlackBerry, Android Telefonların Güvenliğine Yardım Edecek

0
0
0
0
0
Son zamanlarda kendi özgünlüğünün dışına çıkıp farklı tasarımlarda akıllı telefon modelleri üreterek piyasaya tutunmaya çalışan BlackBerry, Android’e güvenlik konusunda yardımda bulunacak.
BlackBerry ile Android arasında son zamanlarda ciddi bir yakınlaşma bulunuyor. Bunun ilk belirtisini geçtiğimiz günlerde şirketin Android işletim sistemiyle çalışan yeni modeli BlackBerry Venice ile anlamıştık. Şimdi de güvenlik konusunda uluslararası çapta bir ünü bulunan BlackBerry, Android’e bu alanda yardımda bulunacak.

BlackBerry’nin bilinen en üst güvenlik özelliklerinin bulunduğu BES12 (ya da BlackBerry Enterprise Server), Android 5.0 Lollipop ve Google Play or Work’e entegre edilecek.  Güvenliğe ayrıca önem gösteren kurumsal kullanıcıların dikkatini bu şekilde çekmeye çalışacak olan Android’in BlackBerry ile yapacağı anlaşmanın detaylarının kısa bir zamanda açıklanması bekleniyor. Google’la yapılacak iş birliği sonucunda istenilen verim elde edilirse, BlackBerry’nin akıllı telefondan daha çok güvenlik sistemi üzerine farklı şirketlerle iş birliği yapmaya önem verebileceği belirtiliyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0