BlackBerry Temelli Olarak Android'e Geçebilir!

0
0
0
0
0
Mobil cihaz sektöründe bir dönenim liderlerinden olan BlackBerry, piyasada tekrar patlama yapmak için Android'e geçebilir.
Android telefonu Priv ile piyasaya oldukça iddialı bir geri dönüş yapmaya hazırlanan BlackBerry'nin Android hevesi kalıcı olabilir.

Hem Android hem de iOS cihazların yavaş yavaş daha fazla tercih edilmesi, sonunda da patlama yapmasının ardından ciddi bir düşüş yaşayan BlackBerry, bir süredir farklı hamlelerle piyasada tutunmaya çalışmaktaydı. Tıpkı bir dönemin efsanesi Nokia gibi beklenmedik bir gerileme yaşayan BlackBerry, sonunda kötü gidişata dur demek adına özellikleri bakımından büyük ses getiren Priv modelini tanıtmıştı.Şimdi ise köklü şirketin Android ile olan birliği, kalıcı bir hal alacağa benziyor. Code/Mobile konferansında konuşan şirket CEO'su John Chen, önümüzdeki yıllarda şirketin şu an bir numaralı tercihi olan işletim sistemi BB10'u tamamen bırakarak Android'e geçiş yapabileceğini söyledi.

Ancak, yüksek güvenliği ile devlet kurumlarının bile öncelikli tercihi olan şirketin bu konuda taviz vermeye pek niyeti yok. Chen'in ifadelerine göre, BlackBerry'nin tam anlamıyla Android'e geçmesi için, sistemin BB10'dakine benzer bir güvenlik sağlaması gerekmekte. Tabi şu anki Android işletim sistemi için bu durumun pek söz konusu olduğu söylenemez. 

Bir diğer yandan da gün geçtikçe müşteri kaybı yaşamaya devam eden şirketin Android'e atacağı bu ciddi adım, eski günlerine geri dönebilmesi adına çok iyi bir fırsat olabilir.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0