BMW'den Akıllı Saatle Park Edilecek Otomobil Geliyor

0
0
0
0
0
​Dünyanın en önemli otomobil üreticilerinden olan BMW, 2015 Ocak ayında düzenlenecek olan CES 2015 fuarında çok farklı bir uygulamayı kullanıcılarına tanıtacak. Yapılan çalışmalar arasında, “akıllı saat üzerinden kontrol edilebilen Uzak Vale Park Asistan” bulunuyor.
Dünyanın en önemli otomobil üreticilerinden olan BMW, 2015 Ocak ayında düzenlenecek olan CES 2015 fuarında çok farklı bir uygulamayı kullanıcılarına tanıtacak. Yapılan çalışmalar arasında, “akıllı saat üzerinden kontrol edilebilen Uzak Vale Park Asistan” bulunuyor.

Ne olduğundan bahsedecek olursak, gelişmiş dört lazer tarayıcı barındıran BMW i3 model araştırma aracı, bu tarayıcılar sayesinde çevrede otomobile zarar verecek tehlikelerin tespit edilerek kendisine bir harita çıkarıyor. Elde edilen veriler i3’ün sürüş asistanı sistemine aktarılıyor ve eğer gerekirse frenin otomatik olarak aktif edilmesini sağlıyor.BMW’den yapılan açıklamalara göre tarayıcıların topladığı bilgilerin, binaların dijital planlarıyla birleştirildiği ve bağımsız navigasyonun mümkün olduğu belirtildi. Böylece akıllı bir saat üzerinden park asistanın kontrol edilerek, otoparkın boş kısmına doğru hareket etmesi sağlanabiliyor. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0