• Anasayfa
  • Sektörel
  • Alpinestars ve BMW'den Motosiklet Sürücülerine Özel Hava Yastığı: Tech Air

Alpinestars ve BMW'den Motosiklet Sürücülerine Özel Hava Yastığı: Tech Air

0
0
0
0
0
BMW, Alpinestars ile ortaklığa giderek motosiklet bağımlılarına ilaç gibi gelecek mont görünümünde hava yastığı geliştirdi.
Almanya’nın önde gelen dev şirketlerinden BMW, piyasadaki yerini sağlamlaştırmaya devam ediyor. Alpinestars ile ortaklaşa geliştirdikleri Tech-Air adındaki sistem, motosiklet sürücülerin kaza sırasında alabileceği darbeyi en aza indirmek için tasarlandı.

BMW motorrad, uzun süredir MotoGP’de söz sahibi olan teknolojiyi yaygınlaştırmak istiyor. Bunun için motor pazarının söz sahibi isimlerinden Alpinestars ile ortaklığa giden BWM motorrad, kaza sırasında şişen hava yastıklarından yol çıkarak söz konusu yastıkların giyilebilir versiyonunu yani Tech Air’ı geliştirdi.Sensör sistemini kendiliğinden karşılayan sistem dolayısıyla tüm motosikletlerde kullanılabiliyor. Ortalama 1 saat içerisinde şarj olabilen Tech Air’ı tam şarj ettiğinizde yaklaşık 25 saat boyunca kullanabiliyorsunuz. 

Tech Air yalnızca sizi anlık durumlara karşı korumuyor. Ayrıca üzerinde bulunan sensörler sayesinde arkanızdan gelen arabaları da algılayabiliyor. Yaşanabilecek üzücü durumlardan 25 milisaniye sonra hava yastığını aktif eden Tech Air’ın neler yapabildiğini aşağıdaki videodan görebilirsiniz.
 
   
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0