Bu Yıl Paraya Para Demeyen Samsung’u Apple Zengin Etti!

0
0
0
0
0
Bu Yıl Paraya Para Demeyen Samsung’u Apple Zengin Etti!
Geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre %80 oranında gelir artışı yakalayan ve 6,29 milyar dolar gelir elde eden Samsung’u zengin eden şirketlerin başında Apple geliyor.
Bu iki şirket reklamlarda olsun, sosyal medya platformlarında olsun birbirleriyle sürekli olarak uğraşıyorlar ya? Biz de zannediyoruz ki tenhada birbirlerini kıstırsalar, bir kaşık suda boğmaya çalışacaklar. Ama işte olay para kazanmaya gelince yüzeysel olarak gördüğümüz o atışmalar, yerini çok ciddi iş anlaşmalarına bırakıyor. 

Samsung, bu yıl geçtiğimiz yıla oranla ciddi oranda gelir artışı elde etti. Geçen yılın aynı dönemine göre %80 gibi süper bir artış yaşayan Samsung, bu dönem içerisinde 6,29 milyar dolar gelir elde etti. Bu kazanılan rakamın çok ciddi bir bölümünü de Apple oluşturuyor.

Apple’ın iPhone 6 ve 6 Plus’ta kullandığı Samsung yapımı çipler, dolayısıyla Samsung’un büyük paralar kazanmasını sağladı. Hatta hatırlayacağınız üzere Apple, çip üretimi için TSMC ve Samsung arasında ikilemde kalmıştı ve tercihini Samsung’tan yana kullanmıştı.

Samsung’un bu 6,29 milyar doların ne kadarını Apple sayesinde kazandığını bilmiyoruz ama analistler, bu rakamın gerçekten çok büyük seviyelerde olduğunu söylüyorlar. (tahmin de edemiyorum valla, senin benim görebileceğimiz paralar olmadığı kesin)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0