Buram Buram Nostalji Kokan Eski Cep Telefonu Reklamları

0
0
0
0
0
Sizleri, çok değil 20-25 sene öncesine götürecek ve nostaljinin dibine vurmanızı sağlayacak birbirinden güzel cep telefonu reklamları.
Mobil telefonlar zaman içinde inanılmaz bir evrim geçirirken, işlevsel olarak da yapabildikleri şeyler her geçen gün teknolojinin de yardımıyla müthiş yerlere gelmeye devam ediyor. Eskiden sadece arama yapmak ve -o dönemlerde lükse kaçsa da- mesaj göndermek için kullandığımız telefonlar, artık neredeyse bir bilgisayarın özelliklerine sahip olacak şekilde karşımıza çıkıyor.

Tabii bu sözünü ettiğimiz, ''mobil cihazların evrimi'' süreci, öyle oldukça uzun bir süreç değil. Cep telefonlarının evrimi, 20-25 yıl gibi bir süreç içinde zirve yapmayı başardı. Hal böyle olunca da, yani telefonlar oldukça kısa bir süre içinde, ciddi ilerlemeler katettince, hepimizin çok eskiden olmasa bile, bir dönem kullandığı telefonlar ''nostaljik ürün'' olarak anılmaya başlandı.Şu an kendinizin ya da ailenizden birinin ilk kullandığı telefonu düşündüğünde ''vay bee...'' demesinin sebebi de bundan dolayıdır. Ancak bir şeyi unutmamak lazım; şu an bizim için komik görünen o polifonik melodilerle çalan, deli gibi yılan oynadığımız, titreşimde çaldığı zaman sahibine Meksika dalgası yaptıran telefonlar, bir dönemin yıldızlarıydı. Televizyonda, billboard'larda, sağda, solda, yani kısacası her yerde onların reklamları olur, ''birini iş için birini de kendim için kullanıyorum'' diyenlere ''ne kadar da CEO bir insan'' gözüyle bakılırdı...Evet hazır bu kadar nostaljinin dibine vurmuşken, kabaran nostalji duygunuza bir aduket de hazırladığımız liste ile atalım. İşte bir dönemin süper starları olan cep telefonlarının, popüler dönemlerinden kalma reklamları (süpriz bonus sonlu):
 

  

  

  

  

  

  

  

  

  

 BONUS: NOKIA 8110 (Şafak Sezer İçerir) 

 BONUS 2: PANASONIC (İstanbul Trafiği İçerir)

 

 BONUS GİBİ BONUS (Reis İçerir)

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0