Cankurtaran Drone Yapıldı!

0
0
0
0
0
Drone'lar bu sefer de cankurtaran olarak kullanılmaya başlandı.
Yeni teknoloji cihazlardan birisi olan drone'lar, hava sahasını kullandıkları için insanların ve araçların sahip olmadığı bazı erişim özgürlüklerine sahipler. Bu yüzden drone'lar çeşitli açılardan kayıt yapma, ulaşım ve kargo görevlerinde kullanıyorlar.

Lübnan, drone'ların kullanımına bir yenisini daha ekledi; "cankurtaranlık". Bu farklı kullanım alanı, drone'a bağlanan bir can simidinin uzaktan kumanda ile boğulma tehlikesi yaşayan kişinin yakınına götürülmesini kapsıyor. Drone hava yolunu kullandığı için, varış yerine doğru ilerlerken en hızlı insandan çok daha seri ve tehlikesiz bir şekilde görevini yerine getiriyor.Drone, ilk kullanılmaya başlandığı günden bugüne kadar birkaç insanın hayatını kurtarmış. Bu yüzden drone'u cankurtaran olarak kullanma projesinin sahibi olan Rabi el-Uce, drone'un taşıyabileceği can simidi kapasitesini 3'e arttırmış.

Bu proje oldukça basit ve etkili. Rabi el-Uce, her yıl boğulan binlerce insanı kurtarabilecek olan bu projesinin başta Lübnan olmak üzere bütün dünyaya yayılmasını istiyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0