Canlı Yayında Köpekbalığı Saldırısı!

1
1
0
0
0
Canlı Yayında Köpekbalığı Saldırısı!
Sörf yapmak dünyanın belki de en eğlenceli sporlarından biri. Ancak çoğu sörfçünün hesaba katması gereken, oldukça önemli birşey var; köpekbalıkları.
Güney Afrika'da düzenlenen J-Bay Açık Sörf Yarışması'nda, korku filmlerinden fırlamış bir olay yaşandı. Sörf tahtasıyla birlikte yavaş yavaş yüzen Avustralyalı Dünya Şampiyonu sörfçü Mick Fanning, belki de hayatının en adrenalinli dakikalarını yaşadı.

Suyun üzerinde sörf tahtasıyla yavaş yavaş hareket eden Fanning'e, köpekbalığı saldırdı. Hem de bir değil iki tane. Saldırı anı ise saniye saniye kameralara kaydedildi. World Surf League tarafından yayınlanan görüntülerde sörfçüye saldıran köpekbalığının, onu ısırmaya çalışırken şans eseri sadece tahtasından düşürebildiği görülmekte. 
 

Olayın farkedilmesinin ardından bölgeye giden jet skiler tarafından yara almadan kurtarılan Fanning: ''Birden geriye zıpladım. Sörf tahtama doğru geliyordu, ben ise sadece tekme atıyor ve bağırıyordum. Sadece yüzgecini görebildim ve sırtını yumrukladım'' diye konuştu. Her ne kadar korktuğu görüntülerinden belli olsa bile gösterdiği üstün cesaretten ötürü sörf sporuyla ilgisi olmayanların bile dikkatini çeken sörfçünün yaşadığı talihsiz olay, sosyal medyada geniş yer buldu. Olayın yaşanmasından sonra yarışma iptal edildi. 
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0