• Anasayfa
  • Sektörel
  • Canon, Elinizde Tutarak Kullanacağınız Sanal Gerçeklik Prototipini Tanıttı!

Canon, Elinizde Tutarak Kullanacağınız Sanal Gerçeklik Prototipini Tanıttı!

0
0
0
0
0
Canon, takmak yerinde elde tutularak kullanılan sanal gerçeklik protipinin tanıtımını gerçekleştirdi.
Sanal gerçeklik, son dönemlerde gelişen ve kullanımı yayılacak kadar kaliteli hale gelen teknolojilerden birisi. Oyunlardan filmlere izlemenin dahil olduğu bütün sektörler, ilerleyen senelerde bu teknolojiyi kullanacaklardır. Bu teknolojiyi şimdiden geliştirmeye ve adını duyurmaya çalışan birkaç firma bulunuyor. Canon, sektörün gelecekte ne gibi bir öneme sahip olabileceğini gördü ve onunda artık bu sektörde yer alacağını, yeni bir sanal gerçeklik prototipi ile bildirdi.

Canon'un hazırladığı prototoip, şu an sektörde bulunan bütün sanal gerçeklik cihazlarından farklı. Occulust Rift'ten örnek verecek olursak Canon'un prototipi, bu cihaz gibi takılmıyor ve kullanıcının cihazı elinde tutmasıyla kullanılıyor.Cihaz bu farklı tasarımının yanı sıra tanıtıldığı birçok kullanıcıdan tam not almayı başardı. Her iki göz içinde 2560x1440 çözünürlükte görüntü sunan, yani toplamda 5k çözünürlüğü bulunan cihaz, kullanıcı hareketlerini rahatlıkla algılayabiliyor ve görüntü hızını buna göre başarılı bir şekilde değiştirebiliyor.

Canon bu cihazını şimdilik isimlendirmiş değil. Cihaz belirtildiği gibi sadece bir prototip, fakat bu kadar kaliteli bir cihazın bu sektörde yaratacağı etkiyi göz ardı edemeyecek olan Canon'un, sanal gerçeklik cihazını yakın tarihte resmi olarak tanıtması bekleniyor. 

Kaynak: Mashable 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0