• Anasayfa
  • Sektörel
  • Canon, Türünü Tek Örneği Olan Mavi Spektrum Kırılma Optiğine Sahip Lensini Tanıttı!

Canon, Türünü Tek Örneği Olan Mavi Spektrum Kırılma Optiğine Sahip Lensini Tanıttı!

0
0
0
0
0
Canon'un yeni lensinde bulunan mavi spektrum kırılma optiği, mavi renginin doğru noktaya yansıtılmasını, dolayısıyla fotoğrafların daha net olmasını sağlıyor.
Canon, önceden belirtmiş olduğu gibi bugün yeni EF 35mm f/1.4L II Prime Lens'ini tanıttı. APS-C sensörlerine göre 56mm'ye denk gelen lens, şimdiye kadar yapılmış tek mavi spektrum kırılma optiğine sahip olan lens. Yani bu, lensin kısa dalga boyuna sahip olan mavi rengi de diğer renkler gibi doğru bölgeye yansıtabildiği anlamına geliyor.

Bulunan 3 ana ışık rengi yeşil, kırmızı ve maviden sadece mavi doğru bölgeye yansıtılamayan rengti. Yani kamera herhangi bir noktaya odaklandığı zaman mavi renk, kırmızı ve yeşile göre aynı noktaya odaklanmıyordu. Bu sorun odaklanılan noktadan alınan mavi renging tam olarak net olmamasına, diğer renklere göre bulanık görünmesine yol açıyordu.Canon bu sorunu "BR Optik" olarak isimlendirdiği bir lensle çözdü. Bu yeni optik, mavi renginin doğru yerleştirilmesi ile sadece mavinin daha net görülmesini değil, aynı zamanda kırmızı ve yeşil renkleriyle doğru oranda karıştırılmasını sağlayarak ortaya çıkan renklerin daha net anlaşılabilir ve canlı olmasını da sağlıyor.Canon, EF 35mm f/1.4L II Prime Lens'in satışına Ekim ayında başlayacak. Lens 1.800$'a satışa sunulacak.

Kaynak: PetaPixel
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0