Cep Telefonu Hattı Kendi Üzerine Olmayanlar, DİKKAT!

3
0
0
0
0
Cep Telefonu Hattı Kendi Üzerine Olmayanlar, DİKKAT!
Bakanlık kullandığı cep telefonu hatları kendi üzerine olmayan vatandaşlara çağrı yaptı!
Yaşımız tutmadığı zamanlarda aldığımız telefon hatları ya da arkadaşımızın üzerine alıp kullandığımız cep telefonu hatlarının artık sonu gelecek.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın aldığı karar doğrultusunda başkasının adına kayıtlı olan cep telefonu hatlarının kullanıcı adına geçirilmemesi durumunda hat sahipleri SIM kartı kapatabilecek. 

Daha önce yapılan uyarıda tanınan sürenin çok az olması, hatta neredeyse kimsenin hat taşıma işlemini gerçekleştirmemesi üzerine Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, bu sürenin 1 Ekim 2014 tarihine kadar uzatıldığını belirtti. Lütfi Elvan yaptığı açıklamada: “Ekim ayına kadar isim değişikliği yapılmazsa hat sahipleri telefonları kapattırabilecek.” ifadesini kullandı.

Kararın alınmasındaki en büyük etken başkası adına habersizce açılan hatların önüne geçebilmek. Sizler de e-devlet üzerinden üzerinize açılan telefon hattı olup, olmadığını öğrenebilir, habersiz olarak açılan bir hat varsa en yakın savcılığa suç duyurusunda bulunabilirsiniz.

Ayrıca biraz istatistiki bilgi verecek olursak, açıklanan son BTK verilerine göre Türkiye'de 28 milyon 887 bin 498 faturalı, 41 milyon 368 bin 19 ön ödemeli hat bulunuyor. Faturalı ve ön ödemeli hatların toplamı 70 milyon 225 bin 517. Türkiye'nin nüfusu Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre ise 76 milyon 667 bin.
3
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
0
0
0
0