• Anasayfa
  • Sektörel
  • CES 2016'da Görücüye Çıkan Birbirinden Şahane 5 Telefon Kılıfı

CES 2016'da Görücüye Çıkan Birbirinden Şahane 5 Telefon Kılıfı

1
1
0
0
0
Gerek sahip olduları tasarım, gerek özellikler, gerekse de fiyatları ile adından söz ettirecek, birbirinden şahane 5 telefon kılıfı.
Bu sene Las Vegas'ta gerçekleştirilen ve başta mobil cihaz olmak üzere teknoloji konusunda yılın en önemli etkinliklerinden olan CES 2016, karşımıza birbirinden bomba şeyler çıkarmaya devam ediyor. Özellikle bu hafta haberlerimizi sıklıkla meşgul eden CES etkinliğinde neredeyse tanıtılan her şey mobil cihaz sektörüne damgasını vuracak gibi.

Bu bağlamda haberimize konu olan telefon kılıfları da, piyasada bulunan tüm telefon kılıflarını unutturacak potansiyele sahip. Hem özellikleri hem de sahip oldukları fiyatlar ile dikkat çeken, CES 2016'nın en dikkat çekici telefon kılıfları:
 

 Moshi Endura


İç kısmı bal peteği şeklinde tasarıma sahip oılan Endura, bu sayede düşüş ya da darbelere karşı telefonu ciddi şekilde sağlam tutuyor. Ayrıca kabarcık oluşumuna karşı etkili bir de ekran koruyucu ile gelen Endura, Moshi'nin diğer ürünleri ile de uyumlu olarak kullanılmakta. Kılıf, şirkete ait olan bilekliğe ya da bisiklete rahatlıkla monte oluyor. Bu sayede kullanan kişi koşuya telefonu ile çıkabilir, ya da navigasyonu açarak bisikletini rahatlıkla sürebilir. Sadece iPhone 6 ve 6s için tasarlanmış olan kılıf, Şubat ayında 60 dolardan satışa çıkacak.

 

 Speck Pocket VR


Sanal gerçeklik gözlüklerinin ciddi anlamda popüler olduğu dönemde Speck, kelimenin tam anlamıyla sanal gerçekliği avucunuza getiriyor. Google Cardboard'a sahip olan kılıf, hem Cardboard'u hem de telefonu koruyacak şekilde CandyShell kaplamaya sahip. Üstelik kılıftaki VR sistemi sunan mercek kısmı, rahatlıkla katlanarak cihazın tam arkasına oturacak bir şekli alıyor. Böylece dış katman, hem Cardboard'u, hem de cihazınızı koruyor. Hem iPhone 6 / 6s hem de Samsung Galaxy S6 için tasarlanmış olan kılıf, bahar döneminde 70 dolardan satışa sunulacak.

 

 Olloclip Studio


Bir kickstarter projesi olarak başlayan bu kılıf, iPhone'unuzu resmen bir fotoğraf stüdyosuna dönüştürüyor. Pek çok farklı parçaya sahip olan kılıf, bu sayede telefon ile daha sabit çekimler yapmaya olanak sunuyor. Ayrıca kılıfta aktif lens, makro lens ve olloclip'in özel 4'ü 1 arada lensi de yer alıyor. 90 dolarlık kılıf, Şubat ayında satışa sunulacak (önceden bu haberimizde Olloclip'in kılıfından detaylı olarak bahsetmiştik).

 

 LifeProof FRE Power


iPhone 6s Plus için resmen bir ''Iron Man'' zırhı olan FRE Power, iPhone'unuzu suya, toza ve en sağlam düşmelere karşı muazzam bir şekilde koruyor. Tabii bu denli ''kaslı'' görünüme sahip kılıfın yaptıkları sadece bunlar değil. FRE Power, telefonunuzu korurken aynı zamanda sahip olduğu 3200mAh batarya ile de telefonunuzu uzun süre kullanılabilir kılıyor. 150 dolar fiyata sahip olan kılıf, 2 metre derinlikte 1 saat telefonu korumayı başarırken 2.5 metreye kadar olan yüksekliklerden düşüşte de telefona bir şey olmasını engelliyor.

 

 Pelican Marine


Eğer bir önceki kılıf FRE Power'ın sunduğu özellikleri beğenip buna karşın biraz kaba duran tasarımını beğenmediyseniz, Pelican'ın kılıfı tam da aradığınız şey olabilir. Hem iPhone 6, 6 Plus hem de Galaxy S6 uyumlu olan kılıf, tıpkı FRE Power gibi suya, toza, kara ve darbeye karşı sağlam koruma sağlamakta. Ayrıca çizilmeye karşı son derece iyi bir ekran koruyucuya da sahip olan Pelican, Şubat ayında 80 dolara satışa sunulacak. Kılıfın 2 sene de garantisi olduğunu belirtelim. 
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0