Chopper Tasarımına Sahip Efsane E-Bisiklet: Archont

1
0
0
0
0
Tasarımı ile içinizdeki motorcu ruhunu alevlendirecek elektrikli bisiklet.
Her Türk gencinin mutlaka araba ve motor sevdası vardır. Nesilden nesile aktarılıyor zaten bu sevda. Genelde biz işin araba kısmına gireriz ancak bu sefer söz konusu şey bir motor. 

Motor denildiğinde aklımıza genelde canavar gibi chopper'lar gelir. Hatta bazı chopper'lara motor demek hakaret dahi sayılabilir zira araba gibi heybetli olanları da mevcut. Fakat haberimize konu olan chopper, tabuları yıkmaya geliyor. ''Bir chopper ciddi derecede hafif ve bir o kadar sessiz olabilir mi?'' sorusunun cevabı olan ürün, bisiklet üreticisi Ono'nun imzasını taşımakta.Chopper görünümlü bir elektrikli bisiklet üreten Ono, motor tutkunlarının bile takdir edeceği bir tasarıma imza atmış. Archont electro adlı bisiklet, adından da anlaşılacağı üzere bir elektrikli bisiklet.

Bisiklette bukunan yüksek gidon tasarımı ve akü kısmının bulunduğu panelin sahip olduğu kaslı duruş, klasik chopper tasarımına sadık kalınmasının sonucu olarak karşımıza çıkmakta. Ağırlığı sadece 55 kilogram olan 3 metre uzunluğa sahip bisiklet, deri selesi, karbon fiber ve metal malzeme seçenekleri ile tasarım bağlamında ateş etmeye devam ediyor.Bisikletin elektrik kısmına gelecek olursak; 7Kw'lik bir elektrik motoru ve 74V 23Ah lityum iyon pil ünitesine sahip Archont, tam kapasitede pedal çevrilmeden 100 km'lik mesafe boyunca gidebiliyor. Bisikletin ulaştığı maksimum hız ise saatte 80 km.

Gerek görsel, gerekse işlevsel olarak son derece göz alıcı duran bu bisikletin fiyatı ise 10,000 dolar civarında. Ancak, bu fiyat sizi üzmesin. Çünkü Archont'un elektrikle çalışmayan, ancak tasarım olarak birebir aynı versiyonunun (yani normal bisiklet halinin) fiyatı ise 2,000 dolar.Kaynak: Ono Bikes
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0