Çin Malı Pillerin Şafağı: Pil Alırken Kaplamalara Dikkat!

0
0
0
0
0
Basit bir kaplama işlemi ile Çin malı pilleri millete kakalamaya çalışıyorlar; aman dikkat!
Çin, her ne kadar ekonomi bazında öncü ülkelerden biri olsa da, ürettiği malların kalitesi ile tabiri caizse adı çıkmış dokuza, inmez sekize. Hatta sırf bu yüzden mobil cihaz sektöründe atağa kalkan Çinli firmalar için sizlerde sık sık ''ne olursa olsun Çin malı'' tabirini kullanıyorsunuz (görmüyoruz sanmayın).

Yani araba gibi önemli, büyük şeylerden tutun da kalem, silgi gibi küçücük şeylere kadar Çinli ürünler bir şekilde kendilerini belli ediyorlar. Ancak şöyle de bir durum var; buna rağmen inanılmaz rağbet görüyorlar. Neden? Çünkü tamamen duygu$al..Fakat haberimizde konu edeceğimiz olay, bildiğiniz çakallığın zirvesi. Sizleri bilmiyorum ancak özellikle kablosuz fare ya da klavye kullanan birisi olarak piyasada adından söz ettirmiş, bilindik piller kullanmayı tercih ederim. Çünkü bu pillerin ömürleri, bakkalda ya da bazı marketlerde satılan ucuz pillere göre çok çok daha uzun ömürlü oluyor (reklam cümlesi gibi cümle kurdum..)

İşte tıpkı benim gibi düşünen Manisalı esnaf Fetullah Boğazlı, gidip piyasadaki kaliteli pil markalarından birinin pillerini almış. Ancak kullandığı piller zar zor bir hafta dayanmaya başlayınca Boğazlı da şüphelenmiş.

Aldığı pilleri inceleyen Boğazlı, olaya neden olan şeyi o zaman çözmüş. Pillerin üzerindeki kaplamaların uçlarında bir kalkıklık sezen ve bazı kaplamaların hafif yamuk, özensiz basıldığını farkeden Boğazlı, pillerin kaplamasını sökmüş. Ortaya çıkan manzara ise şu şekilde:''Bilindik, kaliteli'' diye alınan pilin aslında Çin malı ve oldukça ''dandik'' pil olduğu anlaşılmış. Pili aldığı yere giden Boğazlı, bu yerin de olaydan haberdar olmadığını, sonrasında dağıtıcı firma ile iletişime geçerek durumu bildirdiğini ve olay hakkında yetkili firmanın suç duyurusunda bulunacağını söyledi.

Aslında ülkemizde bu tarz çakallıklara alışmış ve daha duyarlı hale gelmiş olmamız lazım. Siz siz olun, en güvenilir yerden birşeyler alsanız bile araştırın. Bu arada biraz nostalji yapalım ve çakallıkta master yapmış bu abimiz de bonus olarak sizlere gelsin:
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0