Çin Pazarının Yeni Lideri: Xiaomi

1
0
0
0
0
Xiaomi firması Çin'in mobil telefon satışlarında en yüksek pazar payını elde ederek yeni lideri konumuna geldi. %186.5'lik bir büyüme sağlayan firma, gelecek için önemli sinyaller vermiş oldu.
Son zamanlarda tanıttığı mobil cihazlarla önemli bir gelişme sağlayan Çinli firma Xiaomi bunun meyvelerini aldı ve Çin'de en büyük pazar payına sahip firma oldu.

Kısa süre içinde ABD pazarına da girmek için planlar yapan firma, özellikle ucuz ancak fiyat/performans olarak tatmin edici olan cihazları sayesinde %12.5'luk bir pazar payı elde etti. 2013 yılında %5.3 olan pazar payında tam olarak %186.5 büyüme sağlayarak çok büyük bir gelişme yaşamış oluyor.
IDC adlı analiz şirketinin telefon satışlarına göre yaptığı bu oranlarda Xiaomi'nin bu başarısının dışında Samsung'un %22.4'lük bir düşüş yaşadığı anlaşılıyor. Lenovo'nun 2013'te olduğu gibi 2014 verilerine göre de Huawei'nin önünde olduğu görülürken yine de her iki firma da büyüme yaşadığı fark ediliyor.

Bakalım Xiaomi firması ABD pazarına da girmesiyle dünya genelinde 2015 yılı sonunda nasıl bir pazar payı yakalayacak, hep beraber göreceğiz.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0