• Anasayfa
  • Sektörel
  • Çinliler, PS4 ve Xbox One’ın Birebir Kopyasını Ürettiler!

Çinliler, PS4 ve Xbox One’ın Birebir Kopyasını Ürettiler!

0
0
0
0
0
Çin’den yine ‘şanına yakışır’ bir haber geldi. Ouye ismindeki firma, konsol olarak PS4’ün, gamepad olarak Xbox One’ın neredeyse aynısını ürettiler.
Son 4-5 yıldır özellikle akıllı telefon piyasasına yön veren yerel üreticileriyle teknoloji alanında ismini ‘kaliteli ülkeler’ arasına sokmayı başarabilen Çin, ara sıra taklit ürünlerle geçmişteki ününü yaşatmayı ihmal etmiyor. Birçok ‘piyasa’ sayılabilecek ürünün taklidini yaparak düşük bütçeli kullanıcıları hedef alan şirketler arasına şimdi de Ouye girdi. Şirketin ürettiği konsol PS4’e, gamepad ise Xbox One’a neredeyse birebir benziyor.

Konsol ismini dahi neredeyse taklit eden şirket, Ouye ismini Android tabanlı oyun konsolu Ouya’dan etkilenerek koymuş. Arayüz olarak da Xbox One’daki yazılımın aynısıyla karşılaştığımız Ouye’nin, Ouya’dan daha güçlü olduğu ve 70 dolar gibi düşük bir fiyatla satışa sunulacağı belirtiliyor. Ayrıca konsol ve gamepad’in tasarımının 6 ay gibi kısa bir sürede tamamlandığı söyleniyor.Ürünün satışıyla ilgili şimdilik pek bir detay yok. Fakat yine de ‘taklit ürün seven’ kişilerin haddinden fazla ilgisini çekeceğini düşünüyorum.


0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0