• Anasayfa
  • Sektörel
  • Clash of Clans, Finlandiya'nın Vergi Gelirini %20 Oranında Arttırdı!

Clash of Clans, Finlandiya'nın Vergi Gelirini %20 Oranında Arttırdı!

2
0
0
0
0
Supercell tarafından geliştirilen mobil oyun Clash of Clans, bir ülkeni yıllık vergi gelirini %20 oranında arttırmayı başardı.
Çıktığı ilk günden bu yana müthiş başarılara imza atan (indirme sayısı, gelir vs) Supercell yapımı mobil oyun Clash of Clans, Finlandiya’dan gelen haberle bir oyundan çok daha fazlası olduğunu kanıtladı.

Biliyorsunuz ki Supercell’in merkezi Finlandiya’da bulunuyor. Avrupa’nın 5.5 milyon nüfusuyla ‘küçük’ olarak tanımlayabileceğimiz ülkelerinden olan Finlandiya, vergi gelirinin %20’sini bu oyundan elde ediyormuş, hatta uzun zamandan beri.

Şirketin patronları Mikko Kodisoja ve Ilkka Paananen, 2013 yılında şirketin hisselerini Japon SoftBank’e satıp kişi başı 54 milyon dolar para kazandıktan sonra Supercell’in devlete ödemesi gereken en yüksek vergi miktarı neyse onu ödemeye karar vermişler. Bu da Finlandiya’nın ciddi oranda vergi geliri elde etmesini sağlamış. Supercell’in geliştirdiği, Clash of Clans gibi başarılı bir başka oyun olan Clash Royale’in de Finlandiya için aynı şekilde bir gelir modeli olup olmayacağını merak ediyorum açıkçası. Zira oyun inanılmaz bir şekilde tutmuş durumda, ayrıca birçok oyuncu tarafından da Clash of Clans’a oranla çok daha iyi olduğu yönünde görüşler hakim. 

 
Kaynak: Level.com.tr
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0