• Anasayfa
  • Sektörel
  • Çocuk ve Genç Amputelere Özel Disney İmzalı Biyonik Kollar Geliyor!

Çocuk ve Genç Amputelere Özel Disney İmzalı Biyonik Kollar Geliyor!

2
0
0
0
0
Disney'den ampute çocukların içlerindeki süper kahramanı dışarı çıkaracak mükemmel bir proje.
İnsanoğlu olarak engellerimizle baş etme konusunda son derece dirençliyiz ve güçlüyüz. Zaten engelli insanlardaki azim ve hırs, hepimize örnek olacak türden. Birde bu kişi bir çocuk olduğu zaman, onun hayata tutunması ve diğerleri gibi azim ve hırs abidesi olması, en büyük gayelerimizden biri.

İşte bu yaşam hırsını, sevgisini ve azmini, genç, çocuk yaştaki amputelere aktarmak adına mükemmel bir proje başlatılmış. Biyonik cihazlar üreten firma Open Bionics, Disney ortaklığı ile genç amputelere özel biyonik kollar üretmeye başladı. Disney'in lisans bünyesinde bulunan Iron Man ve Star Wars kahramanları gibi sevilen pek çok kahramanın temasıyla üretilecek olan kollar, 3D yazıcı sistemi ile üretilmekte ve maliyet olarak oldukça uygun.Şirket kurucusu Joel Gibbard'ın yaptığı açıklamaya göre, Disney ortaklığı ile üretilen biyonik kolların fiyatlar 500 dolar civarında olacak. Bu fiyat gerçekten son derece uygun. Çünkü aynı Open Bionics firması, biraz daha fonksiyona sahip, ''standart'' olarak sayabileceğimiz biyonik kol dizaynına 3.000 dolar civarında bir fiyat biçmekte.

Söz konusu olan Disney ortaklığının işin içine girmesi, çocuklar adına büyük bir şans. Umarız bu proje dünya çapında yaygınlığını arttırabilir.

Kaynak: Open Bionics
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0