• Anasayfa
  • Sektörel
  • Çocukların Kullanımı İçin Özel Olarak Üretilen 3D Baskı Kalemi: 3Doodler Start!

Çocukların Kullanımı İçin Özel Olarak Üretilen 3D Baskı Kalemi: 3Doodler Start!

1
1
1
0
0
Çocukların Kullanımı İçin Özel Olarak Üretilen 3D Baskı Kalemi: 3Doodler Start!
Dünyanın ilk 3D baskı kalemini üreten firma, şimdi de bu kalemin çocuklar için özel olarak üretilmiş bir modelini piyasaya sürüyor. 
3D yazıcıların hayatımıza girmesiyle birlikte karşılaştığımız ilk cihazlardan birisi "3Doodler" ismindeki 3D baskı kalemiydi. Basit bir şekilde betimleyecek olursak 3D yazıcının kaleme uyarlanmış hali olan bu ilginç cihaz, üç boyutlu yazıcı teknolojisinin yeni gelişmeye başladığı dönemlerde büyük ilgi görmüştü ve cihazın üreticisi olan WobbleWorks'e projeyi devam ettirecek kadar çok para kazandırmıştı. Projenin devamı niteliğinde olan bir ürünü piyasaya süreceğini duyuran WobbleWorks, 3D teknolojisinin çocukların kullanımına sunulacağının müjdesini verdi.

"3Doodler Start" adındaki bu yeni ürün, 3Doodler'ın çocuklar için üretilmiş özel bir modeli. Bu iki modelin arasındaki en büyük fark, 3Doodler Start'ın daha farklı ve zararsız bir madde kullanarak 3D baskı yapıyor olması. Hem zararsız hem de çevre dostu olan bu maddenin bir tür plastik olduğu bilgisi verildi. WobbleWorks'ün söylediğine göre eritme işlemi ile şekillendirilen plastiğin erime sıcaklığı o kadar düşük ki, kullanılan materyale kalemden çıkma anında dokunsanız bile zarar görmüyorsunuz. Bu da materyalin, çocukların kullanımına uygun olduğunu gösteriyor.
 

Tek şarj ile yaklaşık 45 dakika çalışabilen 3Doodler Start, kolay bir kullanım sistemine sahip. Tek tuşa basarak 30-40 saniye içerisinde kullanıma hazırlanabilen baskı kalemi, aynı tuşa yeniden basılarak güvenli bir şekilde kapatılabiliyor.

Mayıs ayında satışa sunulacak olan 3Doodler Start, şimdilik ön sipariş üzerinden 40 dolara satılıyor. Ürünün sitesine buradan ulaşabilirsiniz.  
1
1
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
1
0
0