• Anasayfa
  • Sektörel
  • Çocukların Mühendislik Becerilerini Geliştiren Minecraft Kutusu: Piper

Çocukların Mühendislik Becerilerini Geliştiren Minecraft Kutusu: Piper

0
0
0
0
0
Çocuklara Minecraft oynarken mühendisliği de öğretecek müthiş bir eğitim seti; Piper.
Günümüz çocukları belki teknolojiyle zamanında bizim olduğumuzdan daha içli dışlı ve sahip oldukları imkanlar daha fazla. Ancak şöyle bir sorun var; artık gitgide hazıra alışıyoruz. 

Şimdilerde ilkokul çağındaki çocukların çoğunda akıllı telefon bulunmakta ve bilgisayarlarında farklı pek çok oyun yüklü. Fakat bu oyunlardan biri, diğerlerinden daha popüler; Minecraft. Oyun mantık olarak birşeyler üretmek üstüne dayalı olsa da aslında oynayan çocuğa pek bir katkısı olduğu söylenemez (çünkü büyük çoğunluğu işin craft kısmına pek önem vermiyor).İşte bu durumun farkına varan Mark Pavlyukovskyy, çocuklara en sevdikleri oyunlardan biri olan Minecraft'ı hem oynama hem de oynarken işin altında yatan programlama ve elektroniği öğretmek için Piper'ı tasarlamış. İçinde bir adet Raspberry Pi 2'nin bulunduğu Piper'ı tamamen kendiniz, elektronik parçaları birleştirerek yapıyorsunuz. Ardından Minecraft'ı oynamaya başlıyorsunuz ancak oyunda tüm yetkilere sahip olmuyorsunuz.

Bazı işlemleri yapabilmeniz için oyuna yeni program yazmanız gerekiyor. Tabi bu programlar öyle çok karışık şeyler olmuyor. Olayı tam olarak anlamamış olabilirsiniz ancak alttaki videolar size yeterince yardımcı olacaktır.
 
 

Kickstarter'da 1,500 adet satan ve 50,000 dolar fon toplayan ekibin sistemi geliştirmek için biraz daha para toplaması lazım. Piper, Raspberry Pi ile birlikte 99, Raspberry Pi'siz ise 149 dolardan satışa sunulmakta.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0