Computex 2015'te Neler Göreceğiz

0
0
0
0
0
Dünyanın en büyük fuarlarından biri olan ve Tayvan’ın başkenti Taipei’de düzenlenen Computex, bilişim ve bilgisayar teknolojilerinin gelişimini ve son trendlerini gözler önüne seren yılın en büyük sektörel etkinliklerinden biri.
Gerek masaüstü, gerekse mobil çip teknolojilerinin, masaüstü, dizüstü, hibrid ya da tablet bilgisayar modellerinin ve hatta son yıllarda giyilebilir teknolojiler ve sanal gerçeklik ürünlerinin tanıtımının yapıldığı etkinlik, bu yıl da bilgisayar meraklılarının ve teknolojiyi takip edenlerin merakla beklediği ürünlere ve teknolojilere ilk kez ev sahipliği yapacak.

Peki Computex 2015’ten ne beklemeliyiz? Firmalar bu devasa etkinliğe hangi oyuncaklarını getirecek? İşte Computex 2015’te göreceklerimiz.
 

 Windows 10


Microsoft’un işletim sistemi Windows’un son versiyonu olan Windows 10’un tam sürümünün piyasaya çıkamsına az bir zaman kaldı. Bu nedenle de fuara katılan bilgisayarların çoğunun Windows 10’a odaklanmasını ve bu yeni sürümün özelliklerini en iyi şekilde kullanmanıza olanak sağlayacak şekilde evrimleşmesini bekliyoruz.

Asus, Acer, Gigabyte, Dell, MSI ve daha pek çok markanın Windows 10 bilgisayarlarını ilk kez görebiliriz.
 

 Intel


Computex fuarı yıllardır en yeni çiplerin ve işlemci teknolojilerinin tanıtıldığı etkinlik oldu. 2015 yılında da bunun değişmesini beklemiyoruz ve Intel’in Skylake adındaki altıncı nesil işlemci çekirdeklerini tanıtmasını umuyoruz. Ayrıca Intel’in bu yıl Internet of Things ve Thunderbolt odağında gerçekleştireceği lansmanda da tersi düzü olmayan USB 3.1 Type C teknolojisini de detaylandırması bekleniyor.
 

 Asus


Asus, her zaman Computex’in en havalı ve en büyük katılımcılarından biri oldu ve ziyaretçilerin beklentilerini hemen her zaman karşılayan etknilikler düzenledi. Fuarın ilk basın konferansının da sahibi olan Asusun yeni bilgisayarları, monitörleri, oyun ekipmanları, kulaklıkları, yeni laptopları ve mobil cihazları arasından iyi bir seçki göreceğimize şüphe yok.
 

 Giyilebilir teknoloji


Geçtiğimiz yıl Computex’te pek çok giyilebilir ürün görmüştük; ancak henüz bu kadar yaygın ve işlevsel olmadıkları için çoğu ilginç olmaktan bile uzak ürünlerdi. Fitbit ve Jawbone gibi kulvarın ilk temsilcilerinden bu yıl daha göz alıcı ürünler bekliyoruz. Ayrıca fuarın ilginç sürprizlere sahne olma geleneği de bu alanda gerçekleşebilir.
 

 Sürpriz beklentiniz yüksek olsun


Computex, ziyaretçilerini şaşırtmayı ve beklenenden fazlasını sunup en köşede duran, en küçük standda bile sizi kendisine çekecek bir oyuncak sergilemeyi alışkanlık haline getiren etknliklerden biri. Bu nedenle de gerek Asyalı yerel üreticilerin, gerekse dünya devi markaların akıllı ev teknolojilerinden sanal gerçeklik cihazlarına kadar gösterebileceği her türlü sürpriz için hazırlıklı olmakta fayda var.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0