• Anasayfa
  • Sektörel
  • CryTek İmzalı, Türkiye'nin İlk Sanal Gerçeklik Merkezi Açıldı!

CryTek İmzalı, Türkiye'nin İlk Sanal Gerçeklik Merkezi Açıldı!

0
0
0
0
0
Oyun sektörünün devlerinden CryTek, VR konusunda Türkiye'de bir ilke imza aratak gelecek adına önemli bir işin temellerini inşa ediyor.
Başta oyun dünyası olmak üzere teknolojinin her alanında ciddi bir gelişim göstermesi beklenen ve geleceğin en önemli şeylerinden biri olarak adlandırılan sanal gerçeklik sistemleri, yavaş yavaş yayılmaya başlandı.

Ülkemizde de bu konuda ilk ciddi adım, kurucuları Türk olan CryTek firmasından gelmekte. Bahçeşehir Üniversitesi ile ortaklaşa bir çalışma içine giren CryTek, üniversitenin Galata Kampüsü'nde bir sanal gerçeklik merkezi kuruyor. Bu merkez, VR geliştiricileri ve girişimciler için bir nevi toplanma platformu olacak.Programın en güzel yanı ise, katılmak isteyenlerde Bahçeşehir Üniversitesi öğrencisi olma zorunluluğu ya da 18 yaş sınırı gibi şeyler aranmaması. Yani bir projeniz varsa, VR First programına dahil olmak için başvuru yapabiliyorsunuz. 

CryTek'in öncülüğünde kurulan bu laboratuar, şirket CEO'su Cevat Yerli'nin dediğine göre Türkiye'de bir ilk fakat son olmayacak. Önümüzdeki süreçlerde projeye destek verecek yerli üniversitelerin sayısında artış beklediklerini söyleyen Yerli, ayrıca yabancı üniversitelerdeki bölümlerde de iletişim halinde olarak yerli üniversiteler adına bir nevi köprü görevi de görecek. VR First programı ile gelişticiler AMD, Logitech, MSI gibi firmaların sağlayacağı son teknoloji donanımları CryTek'in CRYENGINE motoru ile birlikte kullanarak VR projeleri üretebilecek. CryTek ve Bahçeşehir Üniversitesi'nin ortaklaşa çalışması sonucu sunulan VR First programına buradan göz atabilirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0