• Anasayfa
  • Sektörel
  • Cyanogen, Kullanıcı Sayısında Windows Mobile ve BlackBerry'nin Toplamını Geçti!

Cyanogen, Kullanıcı Sayısında Windows Mobile ve BlackBerry'nin Toplamını Geçti!

0
0
0
0
0
Piyasada yıldızı yavaş yavaş parlamaya başlayan Cyanogen, iddialı bir isim haline gelmeye doğru gidiyor.
Cumartesi günü Seattle'da geliştiricilerin katılımı ile düzenlenen Code Rush etkinliğinde söz alan Cyanogen çalışanlarından Adnan Begovic, şirketin dünya genelinde 50 milyon kullanıcı sayısına sahip olduğunu ve bu sayının Windows Mobile ile BlackBerry'den daha fazla olduğunu dile getirdi. Hemde bu durum Windows Mobile ile BlackBerry'nin ayrı ayrı ele alınması olarak değil, ikisinin toplamı olacak şekildeymiş.

İşletim sistemlerinin indirilme sayısına dikkat çeken Begovic, özellikle 2013 yılının Aralık ayından örnek verdi. Begovic'in söylediği verilere göre Cyanogen, 2013 Aralık ayında 10 milyon indirilme sayısına ulaşmış.İlk başlarda Android yerine, yine Android tabanlı olacak şekilde root'lu kullanılan Cyanogen, sonrasında ise pek çok telefonda yerel işletim sistemi haline gelmiş şekilde sunulmaya başlanmıştı. Android telefonda Cyanogen'i kullanmak, kullanıcıya pek çok seviyede özelleştirilmiş imkanlar sunuyor. Yani telefonda hakimiyetiniz daha üst seviyeye çıkıyor. 

Begovic'in bu söylemleri konusunda kafalarda bazı soru işaretleri de kalmış durumda. Mesela neden Begovic Windows Phone'ları hedef almak yerine Windows Mobile'ı tercih etti? Bunun sebebi olarak Windows 10 Mobile'ın henüz yayılmamış oluşu ve Windows Mobile'ın da artık dibi görmüş bir işletim sistemi oluşu olabilir. Tabi bu tarz neden aramaları bir kenara bırakacak olursak, Cyanogen şu an pek çok telefonda çalışmakta. Gerçi bu tarz bir durum Google gibi devleri endişelendirmiyordur ki bu durumun Cyanogen tarafından istenileceğini de pek düşünmüyoruz.Ancak durumu genel olarak ele aldığımızda, Cyanogen oldukça iyi bir başarı hikayesine sahip ve gün geçtikçe emin adımlarla ilerliyor.

Kaynak: PhoneArena
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0