• Anasayfa
  • Sektörel
  • DARPA, İnsansız Savaş Gemisini Suya İndirmek İçin Hazırlanıyor!

DARPA, İnsansız Savaş Gemisini Suya İndirmek İçin Hazırlanıyor!

0
0
0
0
0
DARPA'nın ürettiği insansız savaş gemisi beklenenden daha önce tamamlandı. Geminin ilkbaharda suya indirilmesi planlanıyor.
DARPA (Defense Advanced Research Projects Agency), birkaç senedir üzerinde çalışmaların sürdürüldüğü insansız savaş gemisinin sonunda tamamlandığını açıkladı. 2017 senesinde son geliştirilmelerinin tamamlanması beklenen gemi, bu tarihten aylar önce tamamlandı ve ilkbahar mevsiminin sonuna doğru suya indirilmek için hazır hale getirilecek.

DARPA'nın son teknolojiyi kullanarak ürettiği mürettebatsız gemi projesinin ismi "Anti-Submarine Warfare Continuous Trail Unmanned Vessel." İsminden de anlayabileceğiniz gibi denizaltı keşfinde ve bu araçların yok edilmesinde kullanılacak olan gemi, DARPA'nın bir kez daha tarihe geçmesini sağladı. Anti-Submarine Warfare Continuous Trail Unmanned Vessel, şimdiye kadar üretilmiş olan en büyük insansız araç ünvanına sahip. Geminin uzunluğu tam 40 metre.

Denizaltı saptamak amacıyla son teknolojiyle üretilmiş sensörleri kullanacak olan gemi, uzayda bulunan ve DARPA'nın görevlendirdiği uydular sayesinde sürekli veri alışverişi gerçekleştirecek. Bu uyduların da en az gemi kadar önemli olduğunu belirten yetkililer, yeniden kullanılabilen "XS-1" isimli fırlatma sistemi sayesinde sadece 10 gün içerisinde 100 uydu konumlandırmayı hedefliyorlar. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0