2020 Yılı İçin İlk Araba Konsepti: Deep Orange 5

0
0
0
0
0
Öğrenciler tarafından üretilen bu araba, iç ve dış tasarımıyla günümüz arabalarının çok ilerine geçmiş gibi gözüküyor.
Clemson Üniversitesi'nde geliştirilen proje yepyeni bir araba konsepti ile karşımıza çıkıyor. Bu konsept, bir grup öğrenci tarafından geliştirildi. Deep Orange 5 Projesi olarak isimlendirilen bu projede, arabaya farklı bir bakış açısı sunulmuş.

Gece kulübünü andıran bu araç, 2020’de mega şehirlerde kullanılmak üzere tasarlandı. Açılır kapanır kapılarıyla ve içerisinde sosyal bir alan oluşturmak üzere tasarlanan araç, gelecekte araç modellerinin nasıl olacağına dair ön izleme imkanı sunuyor.

Deep Orange programının yöneticisi konumunda olan, Paul Venhovens;

Çok az para harcayarak,gençlerin ortaya çıkartmış olduğu bu değerli aracın yayına geçmesi için, eski jenerasyonu kendini yenileyerek yaşam tarzlarını geliştirmesi gerekli” dedi.

Bu karışık hayat şeklini yansıtan aracın daha alacak çok uzun bir yolu var. Öncelikle başkanın söylediği gibi bizlerin yavaş yavaş evrimleşmesi, daha sonra ise bu aracın tamamen işlev kazanması gerekli.Araçta ayrıca herkes için ayrı bir ekran oluşturulmuş ve böylece internete bağlı olan bu ekranlardan Netflix yayınlarını ve Twitter’ı takip edebiliyorsunuz. Arabanın tasarım aşamasını anlatan bu ingilizce videoyu da isterseniz inceleyebilirsiniz.Kaynak: TheVerge
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0