• Anasayfa
  • Sektörel
  • Dev Fanlar Kullanarak Uçan Kaykay "ArcaBoard"un Yeni Videosu Paylaşıldı!

Dev Fanlar Kullanarak Uçan Kaykay "ArcaBoard"un Yeni Videosu Paylaşıldı!

0
0
0
0
0
Mıknatıslar kullanarak sadece belirli alanlarda uçabilen hoverboard'ların aksine, dev fanlar sayesinde tam anlamıyla uçabilen ArcaBoard'un yeni bir videosu paylaşıldı.
İlk olarak Back to the Future: Part II'de karşılaştığımız ve o tarihten beri hayalini kurduğumuz uçan kaykaylar, son teknoloji sayesinde üretilebiliyorlar. Filmde gördüğümüz kadar güçlü ve etkili olmasa da oldukça güzel bir şekilde uçabilen bu kaykaylara ilk örnek Lexus'tan geldi. Lexus'un ürettiği hoverboard, süper iletkenlerle çalışan mıknatıslar kullanıyordu. Mıknatısların itiş gücü baz alınarak üretilen bu kaykay, maalesef sadece metal bir yüzeyde uçabilmesi nedeniyle kafamızdaki "uçay kaykay" modeliyle pek uyuşmuyordu. Lexus Hoverboard'un tanıtılmasından sadece birkaç ay sonra hepimizin beklediği , basit bir şekilde hava akımı kullanan ve tam anlamıyla uçabilen kaykay üretildi: ArcaBoard.
 

ArcaBoard, üzerinde bulunan fanlar sayesinde havada kalabilen basit, ancak son derece etkili bir uçan kaykay. 36 adet fan sayesinde toplamda 272 beygir itiş gücüne sahip olan ArcaBoard, ilk olarak birkaç ay önce basına tanıtılmıştı. Birçok fotoğrafının yanı sıra bir de videosu yayınlanan kaykay, bazı kişilerin kaykaya "sahte" damgası vurmuş olması nedeniyle istediği reklam miktarına ulaşamadı. Kaykayın ününü yeniden kazanması gerektiğini düşünen üretici firma, bu asılsız iddiaların ardından yeni bir video daha yayınladı.

Videoda da görebileceğiniz gibi ArcaBoard'un kullanımı pek kolay değil. Böylesine büyük ve ağır bir kaykayın kontrollerinin de çok rahat olduğunu söylemek doğru olmazdı fakat UÇABİLİYOR ve bence bu yeterli. Saatte 20 kilometre hıza ulaşabilen ve tek şarjla 6 dakika boyunca (veya 2 kilometreye kadar) havada kalabilen kaykay, 110 kiloya kadar taşıma kapasitesine sahip.Yaklaşık 2 ay önce piyasaya sürülen ArcaBoard, tam 20.000 dolar üzerinden satılıyordu. Bu fiyatın da biraz abartılı olduğunu farkeden üretici firma, ArcaBoard'un bundan sonra 15.000 dolara satılacağını duyurdu.

Kaynak: Gizmag 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0