• Anasayfa
  • Sektörel
  • Bilimadamları 5 Yıl İçerisinde Dinozorları Yeniden Canlandırabilirler

Bilimadamları 5 Yıl İçerisinde Dinozorları Yeniden Canlandırabilirler

49
3
3
1
0
Bilimadamları önümüzdeki beş yıl içerisinde dinozorları yeniden canlandırabileceklerini düşünüyorlar. Eğer gerçekleşirse dünyamızda bir çağ kapanıp yeni bir çağ açılabilir.
Bilim adamları beş-on yıl içerisinde dinazorları yeniden canlandırabileceklerini söylüyorlar. Biz önceden bu sürecin nasıl biteceğini tam olarak kestiremiyoruz. Ama eğer söylentiler doğruysa sadece dinozorlar değil, nesli tükenen tüm hayvanları yeniden geri getirebiliriz.

Jurrasic Park'ı ilham alan projenin ekibinde bulunan, ünlü palaentolojist Dr. Alan Grant, gelecek beş-on yıl içerisinde dinazorların yeniden varoluşlarını düzenleyebilecekleri bir genetik araştırmaya öncülük ettiğini söyledi.Önceki dört Jurassic filmine danışmanlık yapan Dr. Jack Horner ise "Prehistorik dönemdeki yaratıkları yeniden hayata geçirme ihtimali, o yaratıkların antik DNA'larından geçiyor. DNA bozulmasında daha fazla çalışma yaptıkça ters evrimi gerçekleştirme ihtimalimiz artıyor." yorumunda bulundu. Hatta söylentilere göre Harvard ve Yale'den bir grup bilimadamı ters evrim geçirmiş bir grup tavuğa sahip.Konuyla ilgili Horner, People Magazin'e "Tabiki de kuşlar dinazordur. Bu yüzden sadece dinazora daha çok benzeyen küçük görünümlü olanlara ihtiyacımız var." diye bir röportaj verdi. Eğer bu yorumlar gerçekse Harvard'lı bilimadamları tersine evrim için fillere, tüylü mamutların genini enjekte edip yeni doğacak fillerin mamuta benzemesini sağlayabilirler. (Yok artık LeBron James)Eğer dinazorlarla kuşlar arasındaki dört ana fark kuyrukları, kolları, elleri ve ağızlari ise, Horner ve takımı, kuşun gagasını dinozorun burnu gibi yapmak için kuşun gagasına ters mutasyon yapmalı. Bunun içinde tavuk embriyosunun içinde genetik değiştirme yapmalı yani mutasyona uğratmalı. Bu sayede yumurtadan çıkacak tavuk dinozara biraz daha benzeyebilir. Horner "Aslına bakarsak, kanatlar ve eller zor gibi değil. Önemli olan kuyruğu oluşturmak." şeklinde düşünüyor. Buna ek olarak da gerçeklik oluşturması için yarattığı varlığa "chickensoraus" diyor. Tüm bunlar önümüzdeki 5-10 içerisinde gerçekleşebilir. Gerçekleşirse dünyanın düzeni yeniden bozulabilir ya da bir çağ kapanıp diğer bir çağ açılabilir. Hatta bu araştırma sayesinde insanlar mutasyona uğramış şekilde doğurulabilir. Belki de tüm bilim kurgu filmlerini gerçeğe dönüştürecek aşamanın ilk adımı budur. Ama şunu da unutmamak lazım şu anda bile hiçbir ülkeye bağlı olmayan sularda bir yerde insanlar bile klonlanıyor olabilir. Gelecek yakında gelecek. Siz herşeye hazırlıklı olun. Jack Horner'ın Jurassic World ile ilgili konuşmasına göz atmayı ihmal etmeyin. (Video yine güzel ama ingilicce)
 
49
3
3
1
0
Emoji İle Tepki Ver
49
3
3
1
0