Disney Çizgi Film Karakterlerini Gerçeğe Dönüştürecek

0
0
0
0
0
Teknoloji gün geçtikçe ilerliyor. Bundan tek nasibini alan sektör mobil sektör değil.
İzlediğimiz filmlerin, kahramanların hep gerçek olmasını hayal ederiz. Kim istemez ki bir Ironman olmayı ya da Mickey Mouse ile kanka olmayı. Fakat bunların gerçekleşme payı çok düşük bir ihtimal.

Oyuncak sektörü gelişsede genellikle yapılan oyuncaklar pek realistik değil. Realistik yapılanlarında hareket kabiliyetleri yok. Bir çizgifilm yapımcısı Disney olaya burada el atmış durumda. Disney‘in 3D yazıcı vasıtasıyla geliştirdiği karakterler üst düzey hareket kabiliyetleriyle animasyon filmlerdeki karakterlerin hayatımıza girmesine çok az kaldığını gösteriyor. Objet260 Connex 3D yazıcısı ile üretilen bu karakterlerin asıl amacı bir çizgifilm karaketirin davranışlarını ve hareketlerini gerçek hayata yansıtmak.

Bu talepleri karşılaması iyi bir adım olarak görünüyor. Ekip karakterlerin zombi gibi görünmesini ya da insansı davranışlar yapmasını istemiyor. Bunun yerine animasyon filmlerinde insanlar neleri görüyorsa gerçek hayata da bunu birebir olarak yansıtmak istiyor. Bakalım bu konsept ne kadar sürede hayata geçecek ve güzel bir animasyon ya da oyuncak olarak bizlere gözükecek.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0