Disneyland'lara Star Wars Temalı Dev Parklar Geliyor!

1
0
0
0
0
Dünyanın dört bir yanındaki Star Wars hayranlarını sevinçten havalara uçuracak haber, Disney CEO'sundan geldi.
Dünyanın en büyük eğlence merkezi Disneyland, büyümeye ve yeni şehirlere gelmeye devam ediyor. Bugün Disney'in meşhur D23 Expo etkinliğinde söz olan CEO Bob Iger, belli yerlerdeki Disneyland'ler için oldukça büyük ve göz alıcı Star Wars temalı parklar yapılacağını söyledi.

Şu an için bu Star Wars temalı parkın iki adet Disneyland'de kurulacağını söyleyen Iger, bunların Anaheim,Kaliforniya ve Orlando,Florida'da olduğunu da belirtti. Bu iki yerde bulunan Disney parkı da Disney World şeklinde geçmekte ve Iger'in dediğine göre bu iki Disney World'e kurulacak olan Star Wars temalı parklar, şirket tarihinin şimdiye kadar yaptığı en büyük tek temalı parklar olacak.Yapılacak parkla, iki farklı merkeze sahip olacak ve ziyaretçiler bu iki farklı merkezden birbirinden değişik Star Wars deneyimleri yaşayacak. Bu merkezlerden biri Star Wars‘un ünlü uzay aracı modellerinden Millenium Falcon’un güvertesine yapılan ziyaretler ve “gizli görev” olarak nitelendirilen bir uçuş deneyimi. Diğeri ise ziyaretçilerin, Star Wars: The Force Awakens‘daki New Order ve Resistance arasında süregiden savaşın ortasına yapacakları bir yolculuk. 

Parkların en büyük özelliklerinden biri de, Disney'in son dönemlerde kullanmaya başladığı gelişmiş sensör teknoloji sayesinde sunulacak sanal gerçeklik teknikleri olacak. Bir Star Wars hayranı olarak böyle bir yerin sonunda yapılıyor olmasına mı sevinmeli, yoksa ömrümüz boyunca kolay kolay gidemeyecek olmamıza mı üzülmeli bilemedim...

Kaynak: The Verge
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0