Disneyland ve Walt Disney World'de Selfie Çubuğu Yasaklandı

0
0
0
0
0
Gidilen her yerde insanların yanından ayırmadığı, özellikle turistik mekanların vazgeçilmez aksesuarı olan selfie çubuklarına, dünyanın en büyük eğlence parkından yasak geldi.
Son zamanlarda artık insanlara gına getiren, bıktıran şeylerden biri de selfie çubukları. Aslında son derece masum bir amaç uğruna yapılan bu araçlar, yanlış kişilerin ellerinde suyu çıkıncaya kadar kullanılınca, kabak tadı vermeye başladı.

Öyle ki koskoca Samsung bile -her ne kadar kendi reklam propagandası olsa da- sağa sola selfie çubuğu taşıyan insanlara ''mağara adamları'' benzetmesini yapmıştı.Son olarak selfie çubuğuna bir darbe de Disneyland ve Walt Disney World'den geldi. Dünyanın en eğlenceli ve en mutlu yerlerinden biri olarak bilinen bu iki mekan, resmi olarak selfie çubuklarını yasaklamış durumda. ''Biz bütün ailelere mükemmel bir deneyim sunma amacındayız ancak selfie çubukları hem güvenlik hem de rahatlık açısından çalışanlarımıza ve konuklarımıza rahatsızlık vermeye başladı'' açıklamalarında bulunan Disney World sözcüsü Kim Prunty, selfie çubuklarının yasaklandığını da resmi olarak açıkladı.Uygulama dünya genelindeki tüm Disneyland ve Walt Disney World yerlerinde yavaş yavaş aktif hale gelmeye başladı. Bu arada selfie çubuklarıyla artık bütünleşmiş olan Uzak Doğuluların en uğrak mekanlarından olan Hong Kong'da bulunan Disney Parkı'nda da bu uygulama Temmuz'da hayata geçecek.

Kaynak: Gizmodo
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0