Çarpışmaya Dayanıklı Drone'a 1 Milyon Dolar Ödül

0
0
0
0
0
Teknolojiyle iç içe yaşayan herkesin dikkatini çekmeyi başaran ve drone’ların dünya kupası sloganıyla yola çıkan Drones For Good yarışmasının sonuçları belli oldu. Herhangi bir çarpışmadan sonra yoluna devam edebilen drone rakiplerini geride bırakarak birinci sıraya yükseldi.  
Teknolojiyle iç içe yaşayan herkesin dikkatini çekmeyi başaran ve drone’ların dünya kupası sloganıyla yola çıkan Drones For Good yarışmasının sonuçları belli oldu. Herhangi bir çarpışmadan sonra yoluna devam edebilen drone rakiplerini geride bırakarak birinci sıraya yükseldi.  

Flyability şirketinin biricik oğlu Gimball isimli drone’nun etrafını saran ve cihazı koruyan esnek bir yapıya sahip olması tüm katılımcıların dikkatini çekti. Projede fiber malzemelerden faydalanan şirket, drone etrafında oluşturulan çember sayesinde çarpmalarda meydana gelebilecek denge kayıplarını ve hasarı en aza indirmiş. Genel yapısından dolayı insanların giremediği yerlere girip kafasına göre takılabilen drone, dar alanlarda da rahatlıkla kullanılabiliyor. Genellikle acil durumlarda ön plana çıkması beklenen projenin gelecekte daha aktif bir kullanım alanına sahip olmadı bekleniyor. Ayrıca yarışmada birincilik elde eden şirketin 1 milyon doları evine götürdüğünü de haberimize ekleyelim. 

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0