• Anasayfa
  • Sektörel
  • Drone Kazası, Hollywood'un Elektriğinin Kesilmesine Neden Oldu!

Drone Kazası, Hollywood'un Elektriğinin Kesilmesine Neden Oldu!

1
0
0
0
0
Bir drone kullanıcısının dikkatsizliğinden kaynaklanan kaza Hollywood vatandaşlarının elektriksiz kalmalarına neden oldu.
Birçok kişi tarafından farklı amaçlarla kullanılan drone'ların, belirli bir hava sahasına sahip olmaları gerektiği bir kez daha kanıtlanmış oldu. Hollywood'da yaşayan ve drone'unu kullanmak üzere açık alanda uçurmaya başlayan bir drone sahibi, uçan cihazın kontrolünü kaybedince drone'u Larrabee Sokağı ve Sunset Bulvarı arasında bulunan elektrik kablolarına takıldı. Kabloların kopmasıyla birlikte zarar gören bağlantı, 700'den fazla insanın elektriksiz kalmasına neden oldu.

Saat 13:15 sıralarında gerçekleşen bu drone kazası, bölgede oturan vatandaşların tam 3 saat elektriksiz kalmasına neden oldu. Öğle saatlerinde olmasına rağmen 3 saatlik bir kesintiye neden olan bu kaza, drone kullanıcılarının daha dikkatli olmasının ve drone'larını uçurmak için daha uygun alanlar bulmaları gerektiğinin altını çizmiş oldu.Bundan birkaç gün önce dünya üzerinde en çok drone kullanılan ülke olan İngiltere, hava sahasını kontrolsüz bir şekilde işgal eden ve hiçbir şekilde devletin haberi olmadan gerçekleştirilen drone uçuşlarını kontrol altına almak amacıyla, drone'lar için bir hava sahası oluşturmak üzere çalışmalara başladılar. Bu tarz bir hava sahasının oluşturulması hem gizliliğin, hem de güvenliğin korunması gereken bölgeler için son derece önemli. Bu konunun önemi, yaşanan drone kazaları ile gün geçtikçe daha iyi kavranıyor.

Kaynak: Gizmodo 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0