Drone'lar Gelecekte Hangi Alanlarda Aktif Rol Oynayacak ?

0
0
0
0
0
Bu haberimizde Drone'ların gelecekte nerelerde yaygın olarak kullanılacağını ve ne gibi kolaylıklar sağlayacağını araştırdık.  
Drone'lar, kullanılmaya başladığı ilk günden bu yana, bir şekilde hayatımı önemli ölçüde etkilemeyi başardı. İlk olarak askeri çıkarlar doğrultusunda kullanılmaya başlayan ilkel versiyonlar, daha sonra farklı bir hal alarak çeşitli alanlara yöneldi. 

Ülkemizde ise ayak işlerine koşturulan (bkz. bakkala göndermek) bu güzide teknoloji, artık hayatımızın çoğu alanında insanların başını çektiği görevleri devralmaya hazırlanıyor. İşte Drone'ların şekillendireceği birkaç meslek. 
 

 Turizm alanı Drone'ların turizm sektöründe kullanılmaya başlaması gerçekten akıllıca. Bu sektördeki kullanılsa ne derece faydalı olur sorusundan yola çıkan ‘travelbydrone’ isimli internet sitesi 2500 şehrin tanıtım videosunun bulunduğu bir platform yaratmış. Yani seyahate gitmeden önce gideceğiniz şehrin Drone'larla çekilmiş videosunu önceden izleyebiliyorsunuz. Drone'ları faydalı bir şekilde kullanmak böyle bir şey olsa gerek.
 

 Polis Drone'lar

 

Bu alanda şuan aktif olarak kullanılmıyor ama ilerleyen zamanlarda yaygınlaştırılması düşünülüyor. Gelişmiş ülkelerdeki polis birimlerinin kullandığı Drone'lar, genellikle can kaybı yaşanabilecek olan operasyonlarda görev alıyor. 
 

 Gazeteci Drone'lar 
Savaş gazeteciliğinde veya her yeni sabaha yeni bir olayla uyunan ülkelerde yaygın olarak kullanılması planlanıyor. Kameramanların ve muhabirlerin aldığı riskler düşünüldüğünde bu alanda kullanılması gayet akıllıca. 
 

 Drone yarışları

 

Yakında zaman içerisinde Hollanda’da ilk kez düzenlenecek olan Drone gösterisinden sonra bu yarışların sıklıkla düzenleneceği söyleniyor. Çoğu kişi şimdiden bu yarışları popüler F1 yarışlarıyla kıyaslamaya başladı bile. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0