• Anasayfa
  • Sektörel
  • Drone'ları Yavaş Yavaş Amacı Dışında Kullanmaya Başladık

Drone'ları Yavaş Yavaş Amacı Dışında Kullanmaya Başladık

0
0
0
0
0
Drone'ları Yavaş Yavaş Amacı Dışında Kullanmaya Başladık
Birçok yararlı amaç için kullanılan drone'lar, artık bazı kötü niyetli kişiler tarafından çevreye zarar verme amaçlı da kullanılmaya başlandı.
Drone’lar bu zamana kadar bir çok amaca hizmet etti. Her hafta en az birkaç haber paylaştığımız drone'lar,yavaş yavaş kontrolden çıkmaya başladı. 

New York’ta yapılmış olan son olayda bunun en büyük örneklerinden bir tanesi. KATSU adındaki grafiti sanatçısı New York’ta ki yüksekte bulunan reklam panolarına drone kullanarak grafiti yapmaya çalışmış. Çok fazla başarılı olamayacağını anlayan sanatçı, daha sonra reklam panosunu komple karalamış.

Bu tabii ki önümüzdeki yıllarda sık sık görecek olduğumuz videoların ve olayların sadece bir ön izlemesi.New York’ta başlayan bu akım umarız çok fazla büyümeden engellenir. Şimdilik sadece duvar boyama olarak başlayan bu olay, daha sonra vandallık çerçevesinde büyüyerek sıkıntılı durumlara yol açabilir.

Bildiğimiz üzere Hindistan’da drone’ları polisler kullanıyor. Drone'lar, eylemlerde kullanılarak eylemcilerin dağıtılması için gaz kapsülleri fırlatıyor.

Kaynak: UberGizmo
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0