• Anasayfa
  • Sektörel
  • Drone Sahipleri Kendi İstekleriyle Acil Durum Görevlerine Katılabilecekler!

Drone Sahipleri Kendi İstekleriyle Acil Durum Görevlerine Katılabilecekler!

0
0
0
0
0
Drone sahipleri istedikleri takdirde acil durum görevlerine katılabilecekler ve uçan cihazlarını görevlerde kullanabilecekler.
Günden güne sayısı artan drone'lar, yapılan düzenlemelerden ve getirilen kısıtlamalardan önce birçok soruna neden olmuştu. Bu sorunların artmasıyla birlikte drone'ları ve drone kullanıcılarını kısıtlayan yasalar çıkartıldı. Ortaya attığı yasa tasarılarıyla sürekli olarak drone kullanıcılarını sınırlayan yetkililer, bu sefer beklenmedik birşey yaparak drone sahiplerinin yardımını istedi.

Drone'ların toplumsal olaylar sırasında yarattığı etkiyi gören yetkililer ("Black Lives Matter" sloganları atılan eylemler buna örnek olarak gösterilebilir), bu cihazların sahiplerine acil durumlarda görev vermeyi teklif ettiler. Yaşanan bir karışıklık, suç, eylem veya zararlı olabilecek diğer olaylar sırasında göreve çağırılabilecek olan drone sahipleri, istedikleri takdirde devlet kurumlarına giderek isimlerini yazdırabiliyorlar ve kamu hizmeti yapmak için gönüllü olabiliyorlar. Tabii ki bu görev sadece drone ile suçluları kovalama anlamına gelmiyor. Eğer bulunduğunuz bölgede herhangi bir toplumsal olay varsa ve size drone'unuzu uçurmama komutu veriliyorsa, bu komutu da uygulamak zorundasınız. Tahmin ediyorum ki böyle bir görev için gönüllü olmanızın ardından komutları dinlememek büyük bir ceza almanıza neden olacaktır.

Kaynak: Engadget 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0