• Anasayfa
  • Sektörel
  • Dünyanın En İyi 49 Bilgisayar Bilimcisi Listesinde 2 Türk İsim!

Dünyanın En İyi 49 Bilgisayar Bilimcisi Listesinde 2 Türk İsim!

0
0
0
0
0
Teknolojide göğsümüzü kabartan bir başarı daha geldi.
Son dönemlerde teknoloji, bilim gibi pek çok alanda Türk isimler, elde ettikleri başarılar ile bizleri gururlandırmayı başardı. Ve her fırsatta bu isimlerin daha da artmasını canı gönülden istediğimizi dile getiriyor, oyunun içinde daha fazla yer almamız gerektiğini söylüyoruz.

Nitekim öyle de olmaya devam ediyor. Bilgisayar bilimleri konusunda en köklü kuruluş olarak kabul edilen Association for Computing Machinery (ACM),aynı zamanda kendi sektörünün yani bilgisayar biliminin bir nevi Nobel ya da Oscar ödülü olarak lanse edilen ''Turing Ödülü''nü de vermekte. Dünya genelinde 100 bine yakın üyesi bulunan ACM, bilgisayar bilimi alanında çalışma yapanlardan oluşan özel bir liste oluşturmuş durumda. Haberimize konu olan şey ise, 100 bine yakın kişinin arasından oluşturulan 49 kişilik listede iki Türk'ün de bulunuyor oluşu; Ali Pınar ve Hakan Hacıgümüş.Ali Pınar, bilgisayar bilimi üzerine çalışmalarını Sandia National Laboratories'de devam ettirirken, Hakan Hacıgümüş bu yılın Şubat ayında Google'da çalışmaya başladı. Ayrıca Hacıgümüş bir diğer teknoloji devi IBM'de de çalışmış bir isim.

Her iki bilim insanını da, böyle üst düzey bir listeye girdikleri için tebrik ediyoruz. Bu tarz başarılar, umarız gençlerimizin hedeflerini yükseltme konusunda gerekli gazı verebilir. Birgün siz de bu tarz bir listede, bu tarz bir yerde olabilirsiniz. Olay tamamen kendini geliştirmek ve daha fazla çalışmaktan ibaret. Bilim insanlarımız başarılarının devamını diliyoruz.

Bu arada 49 kişilik listenin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0