Dünyanın En Sevimli Güvenlik Kamerası: Ulo!

8
4
1
0
0
Şirin bir kuşa benzeyen Ulo, bu sevimliliğinin yanı sıra son derece marifetli ve kablosuz bir güvenlik kamerası.
Evlerimizde ve iş yerlerimizde bulunmadığımız zamanlarda bu mekanlarda olan bitenleri merak ederiz. Tüm önlemleri almamıza rağmen soyulabilen, izinsiz girilebilen veya başka olaylara maruz kalabilen bu mekanları korumanın en iyi yollarından birisi güvenlik kamerası kullanmaktır. "Güvenlik kamerası" denince aklımıza kaba ve karmaşık sistemli elektronik aygıtlar gelir bu nedenle çoğu kişi, imkanı olsada bu aygıtları kullanmaz. Şu an Kickstarter'da bulunan bir ürün, sahip olduğu şirin dış görünüşüyle birlikte bu algıyı değiştirmek için bağış topluyor.

"Ulo" ismindeki güvenlik kamerası, özellikleri ve dış görünüşüyle birlikte diğer güvenlik kameralarından son derece farklı. Görünüş olarak şirin bir kuşa benzeyen Ulo, büyük ve sevimli gözlerinde bulunan kameralar sayesinde kayıt yapıyor. Gözlerindeki kameraları hareket sensörüyle birlikte aktif edebilen, hareket edilen yöne doğru odaklanabilen ve sizin çeşitli eylemlerinize karşılık verebilen Ulo, bu özellikleriyle birlikte bir güvenlik kamerasından çok daha fazlası.
 
Aparatı sayesinde istediğiniz her yere koyabileceğiniz Ulo, şirin görüntüsünden ötürü onu nereye koyarsanız koyun o mekanın dekorasyonunu bozmuyor ve hatta daha güzel görünmesini sağlıyor. Kablosuz şekilde bağlandığı cihazlarla veri alışverişinde bulunan Ulo, canlı yayın yapabiliyor veya izlemesi için görevlendirdiğiniz bölgede herhangi bir hareket algıladığı an size bunu mesaj yardımıyla bildirebiliyor. 

HD görüntü çekimi yapabilen Ulo'nun enerji ihtiyacı bir adet Li-Po batarya tarafından sağlanıyor. Şarjı azaldığında gözlerini kısarak uykusu varmış gibi bakmaya başlanan Ulo'yu USB kablosuyla birlikte kısa sürede şarj edebiliyorsunuz. Aynı zamanda göz rengi, göz şekli ve göz büyüklüğü de ayarlanabilen Ulo, farklı tasarım ve zevklere de uyum sağlayabiliyor.Kullanıldığı moda göre 2 gün ile 1 hafta arasında şarj edilme gereksinimi duyan Ulo, Kickstarter'a özel sadece 150€ fiyata sahip. Alım sayınızın artmasıyla birlikte fiyatı da azalan Ulo'nun 9 adetini 1000€'ya satın alabilirsiniz. Ulo'nun Kickstarter sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.
8
4
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
8
4
1
0
0