Dünyanın En Uzun Bisikleti Üretildi!

2
0
0
0
0
Mijl Van Mares Werkploeg adlı bir grup, dünyanın en uzun bisikletini üreterek Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeye hak kazandı.
İnsanlık tarihi boyunca üretilmiş en ilginç şeyler, yapılmış en farklı ve zor eylemler Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeye hak kazanmıştır. Hollanda'da bulunan ve bisikletçiler tarafından oluşturulmuş "Mijl Van Mares Werkploeg" adlı bir grubun üyeleri, rekorlar kitabına isimlerinin girebilmesi için yapabildikleri en iyi şeylerden birisini yapmaya karar vermişler. Bisiklet sürmek kadar üretmeye de meraklı olan grup üyeleri, Guinness'e girmek için şimdiye kadar üretilmiş olan en uzun bisikleti ürettiler.
 

Tamamen alüminyum parçalar kullanılarak üretilmiş olan bu bisiklet, Mijl Van Mares Werkploeg adlı grubu hedefine ulaştırarak Guinness Rekorlar Kitabı'na girmelerini sağladı. 30.5 metre uzunluğunda olan bu dev bisiklet, çok uzun ve ağır olmasına rağmen bir bisikletin sahip olabileceği gibi sadece 2 adet tekerleğe sahip. Grup üyeleri tarafından sürülen ve basına tanıtılan bu bisiklet, normal bir bisiklette bulunan tüm sistemlere sahip. Sürücülerin söylediğine göre virajlar konusunda oldukça yetersiz kalan bisiklet, istenildiği takdirde 2 kişi tarafından da sürülebiliyor.Kaynak: Cnet 
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0